http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strefa Kibica jednak droższa. O 50 tysięcy złotych!

Wyróżniony Fot. J. Andrzejewski Fot. J. Andrzejewski

Planowane w budżecie przez miejskich urzędników środki potrzebne do zorganizowania na placu św. Wojciecha Strefy Kibica okazały się za małe. Radni podczas lipcowej sesji Rady Miasta postanowili przesunąć na pokrycie tych strat niezbędne środki.


Strefa Kibica, która została rozłożona u podnóża katedry zdecydowanie cieszyła się frekwencyjnym sukcesem. Chętnych do oglądania meczy Polaków było tak wielu, że nie wszyscy mogli wygodnie zmieścić się w zamkniętej i dozorowanej strefie i opanowali pobliskie tereny, byle tylko było widać ekran telebimu. Mimo incydentów które się zdarzały w trakcie meczów Strefa Kibica była chwalona, także przez samych radnych. Jednak sukces to nie tylko blask i powodzenie wśród gnieźnian i brylowanie w mediach, to także rosnące koszty związane z ilością napływających fanów futbolu. Te koszty to 50 tys. złotych, które można doliczyć do zarezerwowanej już wcześniej w budżecie kwoty.

Podczas lipcowej sesji Rady Miasta w dniu 22 lipca, radni w większości zdecydowali o przesunięciu niezbędnych środków tak, by w budżecie nie został niedobór środków, jednak radny Maciej Elantkowski zapytał z czego wynikają te dodatkowe koszty. - Strefę Kibica zapłaciliśmy w całości ze środków uchwalonych w budżecie – wyjaśnia Ewa Gawrych, skarbnik miasta. – Natomiast kiedy tę strefę zapłaciliśmy, do realizacji zadań sportowych zaplanowanych do końca roku zabrakło nam środków finansowych. Zwiększamy wydatki o 50 tys. złotych. To już nie chodzi o Strefę Kibica. To, że musimy je zwiększyć to wynika z tego, że Strefa Kibica kosztowała nas drożej ze względu na zainteresowanie nią. Musieliśmy zwiększyć ochronę, zakupić dokumentację imprezy masowej, musieliśmy zrobić trzykrotne sprzątanie. Tych zadań nie planowaliśmy i tym samym wydatki były wyższe – mówi skarbnik i wyjaśnia, że pokryto te koszty, ale w związku z tym zabraknie środków na imprezy sportowe. Stąd propozycja przesunięcia środków, by powstałą dziurę załatać.

Jak zapewnił w obliczu radnych jeden z nich – Arkadiusz Masłowski, on nie będzie miał uwag co do kwot niezbędnych przesunięć w kwestii Strefy Kibica. – Strefa była „strzałem w dziesiątkę” i należą się słowa uznania panu prezydentowi. Nie mniej jednak wiemy, że wartość marketingowa przekazu w telewizji jest wyższa i jak się dowiedzieliśmy szacowana na milion złotych – zdradził radny.

Więcej głosów i opinii dotyczących Strefy Kibica nie było. Być może dlatego, że na sesji nie był obecny radny Ryszard Niemann, który wcześniej sygnalizował swoje uwagi co do zachowania kibiców w strefie i bierności policji.

Potrzebna kwota została przesunięta w wyniku głosowania wraz z innymi budżetowymi roszadami.

 

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.