http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Starosta Gnieźnieński spotkała się z Prezydentem RP

Wyróżniony Starosta Gnieźnieński spotkała się z Prezydentem RP

Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński na zaproszenie Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w Ogólnopolskich Obchodach 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Powiat Gnieźnieński został w ten sposób szczególnie wyróżniony spośród wspólnot samorządowych z całej Polski.


Starosta Beata Tarczyńska, wraz z Gabrielą Szeszycką, sołtysem Mielżyna (którą Andrzej Duda odwiedził osobiście w marcu) reprezentowały powiat gnieźnieński podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie, a następnie w Pałacu Prezydenckim. Jak podkreśla pani Starosta zaproszenie Prezydenta RP to forma szczególnego podziękowania za współorganizację – zarówno na Ostrowie Lednickim, jak i w Gnieźnie – centralnych obchodów upamiętniających 1050. rocznicę Chrztu Polski. Przypomnijmy, że w jubileuszowych uroczystościach uczestniczyli między innymi: Para Prezydencka, Prezes Rady Ministrów oraz przedstawiciele Rządu i Parlamentu.

- Zaproszenie delegacji powiatu gnieźnieńskiego na spotkanie w Pałacu Prezydenckim to jednoznaczny komunikat, że powiat gnieźnieński - historyczny region, gdzie rodziła się Polska - wciąż pozostaje jednym z najważniejszych miejsc w naszej Ojczyźnie – tłumaczy starosta Beata Tarczyńska. – Wraz z panią sołtys Gabrielą Szeszycką spotkałyśmy się z panem Prezydentem i jego małżonką. Rozmawiałyśmy również z Beatą Szydło, Prezes Rady Ministrów. Temat rozmowy dotyczył między innymi obchodów jubileuszowych chrztu Polski oraz ich kontynuacji w powiecie gnieźnieńskim. Para Prezydencka pytała także o formę tegorocznych obchodów święta Konstytucji w naszym powiecie, które jak wiemy, przybrały tym razem szczególną oprawę – mówi starosta B. Tarczyńska.

 

 

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.