http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Sołtys Roku 2015” w plebiscycie informacjilokalnych.pl gościła prezydenta Andrzeja Dudę!

Wyróżniony „Sołtys Roku 2015” w plebiscycie informacjilokalnych.pl gościła prezydenta Andrzeja Dudę!

Dzisiaj Dzień Sołtysa i z tej okazji prezydent Andrzej Duda, który gościł w Gnieźnie z okazji rozpoczynającego się w piątek X Zjazdu Gnieźnieńskiego, swój pobyt w naszym regionie nie ograniczył tylko do Zjazdu, ale postanowił też odwiedzić jednego z sołtysów. Wybór padł na Gabrielę Szeszycką, sołtys Mielżyna w gminie Witkowo, która w plebiscycie organizowanym przez nasz portal zdobyła tytuł „Sołtysa Roku 2015”.


To wydarzenie przejdzie do historii tej małej miejscowości którą jest Mielżyn. Nie wszędzie bowiem można gościć Prezydenta Polski. A ta miejscowość miała takie szczęście i dzisiaj w godzinach popołudniowych prezydent Andrzej Duda wraz z m.in. starostą Beatą Tarczyńską, senatorem Robertem Gawłem i posłem Zbigniewem Dolatą przyjechali do Mielżna, a dokładnie do sołtys tej wsi – Gabrieli Szeszyckiej. Okazją do spotkania jest przypadające dzisiaj święto sołtysów.

Okoliczności spotkania nie krył zresztą sam prezydent, który zapytany przez dziennikarzy przed wizytą odpowiedział: – Dzisiaj jest Dzień Sołtysa i jest to najlepsza okazja by się spotkać z panią sołtys. Będzie możliwość porozmawiania o sprawach dla niej i dla jej środowiska ważnych, porozmawiania o jej troskach, ale też o tym, co jest  najważniejsze dla wszystkich działaczy najniższego szczebla samorządu – powiedział A. Duda. - Sołtysi, rady sołeckie, to są ci, którzy są najbliżej ludzi i na te tematy, ważne dla zwykłego człowieka, szczególnie na obszarach wiejskich będziemy rozmawiali - zaznacza.

Dlaczego wybrano właśnie sołtys Mielżyna? Otóż Gabriela Szeszycka w plebiscycie na „Sołtysa Roku 2015”  organizowanym przez portal informacjelokalne.pl zdobyła ten zaszczytny tytuł „Sołtysa Roku 2015”, a że jest to jedyny obiektywny plebiscyt w którym wybierany jest przez Czytelników najlepszy sołtys w danym roku, to nie pozostało nic innego, jak wybrać tę panią sołtys, którą z okazji Dnia Sołtysa odwiedził Prezydent RP.

Co było tematem spotkanie? Przy herbacie, kawie i domowym cieście (był placek drożdżowy pieczony przez mamę Pani Sołtys oraz kruszaniec i placek malinowy upieczone przez panią Gabrielę) rozmawiano głównie o sprawach sołectwa, o tym, co się udało do tej pory w sołectwie zrobić i jakie są jeszcze potrzeby sołectwa. Mimo, iż sołtys G. Szeszycka z początku była mocno przejęta wizytą tak zacnego gościa, to po kilku minutach trema minęła i spotkanie toczyło się w miłej atmosferze. W drugiej części spotkania poruszono temat historii regionu i miejscowych bohaterów.

Na koniec Pani Sołtys podarowała prezydentowi Dudzie dwie książki: jedną z serii „Zapomniani Bohaterowie” autorstwa Grzegorza Korcza poświęcono pilotowi RAF, Józefowi Skowronowi, urodzonemu w Ostrowitem Prymasowskim pod Witkowem, zatytułowaną „Sierż. Józef Skowron”, a druga to album „Gmina Witkowo na przełomie XX i XXI wieku”. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych fotografii.

- Dla mnie to wielki zaszczyt, że sam Pan Prezydent mnie odwiedził i mogłam go gościć w swoim domu - podsumowała spotkanie G. Szeszycka.

Wizyta prezydenta Dudy w Mielżynie była też okazją do rozmowy Łukasza Grabowskiego, pełniącego funkcję burmistrza gminy Witkowo z prezydentem. - Przedstawiłem prezydentowi sprawy związane z potrzebą sprawnego przekazywania gruntów z zasobów Skarbu Państwa małym i średnim rolnikom, którzy czekają na to od lat. Zwłaszcza, że problem dotyczy właśnie naszej gminy – przyznaje Ł. Grabowski i dodaje: - Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy to historyczny dzień w historii naszej gminy.

 

Fot. (5x) www.prezydent.pl

 

2 komentarzy

  • Stanisław
    Stanisław niedziela, 13, marzec 2016 11:31 Link do komentarza Raportuj

    Gratulacje dla Pani Gabrysiu i oczywiście dla Kazia...

  • Agnieszka Makowska
    Agnieszka Makowska niedziela, 13, marzec 2016 11:23 Link do komentarza Raportuj

    Brawo redakcja! Wasz portal jako jedyny ma tak rozbudowaną informację i tyle zdjęć o pobycie Prezydenta Dudy w Mielżynie! Pewnie dlatego, że jesteście najlepsi! Tak trzymać! Powodzenia!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.