http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niecodzienny dar gminy Łubowo dla gnieźnieńskiego szpitala!

Wyróżniony Niecodzienny dar gminy Łubowo dla gnieźnieńskiego szpitala!

Dziś z okazji Dnia Chorych w szpitalu przy ul. św.  Jana w Gnieźnie odbyło się uroczyste spotkanie, które stało się okazją do podsumowania akcji przekazania daru gminy Łubowo w postaci nowych łóżek szpitalnych!


Gospodarz pierwszego piętra budynku szpitala nie kryje, że zakupienie i ofiarowanie przez gminę Łubowo trzydziestu nowych łóżek zrobił na nim ogromne wrażenie. - To piękny gest i dar, tym bardziej, że gmina nie jest jakąś potężną jednostką, ale dobrze jest zarządzana. Dziękujemy i życzymy wam w zamian wielu sukcesów, by wszystko było tak, jak to sobie zaplanowaliście. Z naszej strony prosimy także o przekazanie podziękowań wszystkim radnym. Jeżeli byłaby taka możliwość, to chętnie pojedziemy na którąś sesję pokłonić się całej społeczności gminy. Chciałbym, żebyśmy ustalili taki termin – zaproponował Andrzej Główka, ordynator oddziału chorób wewnętrznych A i kardiologii szpitala powiatowego przy ul. Św. Jana w Gnieźnie, który ma do dyspozycji w sumie 37 łóżek na oddziale zwykłym oraz 10 łóżek na Oddziele Intensywnej Opieki Kardiologicznej. - Poprzednie łóżka były stare i wysłużone, często się psuły. Nie miały tej automatyzowanej regulacji elektrycznej, którą posiadają już te nowe. To jest już ponad 50 procent łóżek, które mamy tu na oddziale ma pełne wyposażenie i regulacje. One jednak w dużym stopniu ułatwiają chorym funkcjonowanie – dodaje A. Główka.

Dyrekcja szpitala może liczyć na dalszą współpracę i pomoc ze strony władz gminy Łubowo. - Tak miła uroczystość i tyle miłych słów od pacjentów, pana ordynatora i personelu zmobilizuje gminę i trudno będzie odmówić po prostu następnej transzy. Wiemy, że potrzeby są i tutaj jesteśmy już po rozmowie z panem dyrektorem i panem ordynatorem. Myślę, że Rada Gminy przy rozdaniu nadwyżki budżetowej, która jest postara się tę kwotę zabezpieczyć. W takiej sytuacji, w jakiej jest nasza służba zdrowia jako samorząd chcemy pomóc i ulżyć personelowi, ale zarówno wszystkim mieszkańcom gminy Łubowo i powiatu gnieźnieńskiego – zapowiada Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, która sfinansowała w całości zakup nowych łóżek z materacami oraz szafek za kwotę 100 tysięcy złotych. - Cztery lata temu zakupiliśmy 16 łóżek za 60 tysięcy złotych, a w ubiegłym roku kolejne 14 łóżek zakupiliśmy za 40 tysięcy złotych – dodaje.

Podczas uroczystości spotykamy także znanego gnieźnianina Mirosława Skrzypkowskiego, który aktualnie przebywa jako pacjent w szpitalu przy ul. św. Jana. - Od pewnego czasu różne szpitale odwiedzam i muszę powiedzieć, że tutaj właśnie te warunki są naprawdę dobre. Chciałem też podziękować personelowi szpitala, który rzeczywiście staje zawsze na wysokości zadania i z okazji Dnia Chorego wypada życzyć państwu, abyście tę swoją pasję dalej kontynuowali i żebyście zawsze dla chorego byli nie raz jedyna pociechą. Zawsze wdzięczność w oczach pacjenta będzie was największą zapłatą, o tym jestem przekonany – mówi popularny fotografik, wykładowca akademicki i były radny miejski. Znajduje także słowa, którymi opisuje pojawienie się nowych łóżek ze zautomatyzowanym regulatorem. - Tak jak poeta kiedyś powiedział, że żeby życie sobie poprawić, to nie raz wystarczy poprawić sobie tylko poduszkę. Tutaj zwłaszcza tacy poważniej chorzy często mają kłopot z tym poprawieniem sobie poduszki. Wtedy właśnie zakupiony przez państwa i ofiarowany sprzęt przychodzi im z wielką pomocą – podsumowuje M. Skrzypkowski.

Potrzeby szpitala wydają się nie kończyć, ale jednocześnie nie można narzekać na brak reakcji podobnych do tej, której autorem jest dziś gmina Łubowo. - Naszemu oddziałowi pomagają różne instytucje samorządowe, ale także sponsorzy indywidualni i wiele tych rzeczy, które tu widać pochodzą z takiego zakupu – informuje A. Główka, ordynator oddziału wewnętrznego, który szacuje, że w ten sposób został zakupiony sprzęt za około 1 800 000 zł. - Potrzeby są różne i z kolejnymi sponsorami już rozmawiamy. Mamy nadzieję, że niebawem zostanie zakupiony nowy echokardiograf dla tego oddziału. To nie będzie zakup pochodzący tylko od jednego sponsora, bo to jest kwota ponad 200 tysięcy złotych. Liczymy, że parę instytucji sponsorujących się na to złoży i że stanie się to już w tym roku, bo rozmowy w tym temacie są dość daleko posunięte – zdradza ordynator.

Wójt gminy Łubowo otrzymał kwiaty od pacjentów i personelu szpitala oraz okolicznościowy grawer z podziękowaniami z rąk Krzysztofa Bestwiny, dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.