http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Co nowego w gnieźnieńskim Szpitalu?

Wyróżniony Co nowego w gnieźnieńskim Szpitalu?

Władze powiatu gnieźnieńskiego oraz dyrekcja Szpital Pomnika Chrztu Polski, poinformowali dzisiaj, że rozbudowa Szpitala realizowana jest zgodnie z przyjętym harmonogramem z tendencją do przyspieszenia jej realizacji. Od rozpoczęcia robót II i III etapu rozbudowy w październiku ubiegłego roku, do dzisiaj zrealizowano 26 proc. całego zakresu. Postęp w samym miesiącu lutym wyniósł 6 proc.


Aktualnie w trakcie realizacji są wszystkie ściany działowe i instalacje w nich przebiegające. Od kwietnia równolegle wykonawca przejdzie do etapu wykańczania końcowego części pomieszczeń na poszczególnych kondygnacjach. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego dokłada wszelkich starań, aby znacząco przyspieszyć oddanie do użytkowania budynku D szpitala.

Przypomnijmy, że aneksem z Głównym Wykonawcą z sierpnia 2019 r. termin zakończenia przypada na 31 sierpnia 2021 r., jednakże zaawansowanie robót wskazuje, iż budynek może być oddany jeszcze w tym roku! Decyzją Zarządu Powiatu oraz dyrekcji Szpitala do momentu zakończenia inwestycji odbywać się będą raz na kwartał spotkania z dziennikarzami na terenie budowy, tak by mieszkańcy powiatu mogli ocenić za pośrednictwem mediów postęp prowadzonych prac.

Finanse szpitala
Podczas konferencji poinformowano też, że rok 2019 udało się zakończyć lepszym wynikiem finansowym niż zakładano. Wstępne sprawozdania wskazują, iż Szpital osiągnął stratę za rok ubiegły w wysokości ponad 5.746.648 zł, przy zakładanych ponad 7.280.744 zł. Na poprawę wyniku finansowego wpływ miała przede wszystkim wzmożona praca oddziałów w IV kwartale 2019 r. a także częściowo wprowadzone działania restrukturyzacyjne, w tym m.in. w zakresie zmiany kadry na niektórych oddziałach i zwiększenie przychodów w zakresie procedur nielimitowanych. W zakresie działań finansowych efekt przyniosła optymalizacja kosztów z tytułu obsługi bankowej, umorzenie podatku od nieruchomości za rok 2019.

Wynik finansowy udało się poprawić o ponad 1,5 mln zł względem planu. Ostateczne sprawozdanie finansowe sporządzone zostanie zgodnie z przepisami prawa do 31.03.2020 r. a następnie zostanie poddane badaniu przez biegłego rewidenta. Uzyskany wynik jest lepszy od wyniku z 2018 r. o kwotę pond 1,7 zł.

Zmiany w szpitalu
W trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przekazano także informację, iż wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu ofertą Laboratorium Analitycznego Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, dyrekcja Szpitala z dniem 6 lutego br. uruchomiła drugie stanowisko rejestracji dla pacjentów laboratoryjnych. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 10.00 czynne są obydwa stanowiska rejestracji.

Ponadto 15 marca 2020 r. kompleks poradni przy ul. Św. Jana wzbogaci się o dwie nowe poradnie. Szpitalowi udało się uzyskać kontrakt na okres od 15.03.2020 r. do 30.06.2021 r. na poradnię chorób wewnętrznych i pediatryczną. We wspomnianych  poradniach przyjmować będą lekarze z Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddziału Dziecięcego Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.