http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozbudowę Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy czas zacząć!

Wyróżniony Fot. fanpage Powiat Gniezno Fot. fanpage Powiat Gniezno

Dzisiaj nastąpiło uroczyste wmurowanie w fundamenty modernizowanego obiektu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach „Aktu erekcyjnego” pod  rozbudowę infrastruktury magazynowo-konserwatorsko-wystawienniczej Muzeum Pierwszych Piatów na Lednicy. Było to symboliczne rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy Muzeum.


Dzisiaj, 21 lutego z udziałem ks. abp. Wojciecha Polaka, metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski oraz wielu dostojnych gości odbyło się w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy uroczyste wmurowanie w fundamenty modernizowanego obiektu Muzeum „Aktu erekcyjnego”, czyli – jak informuje Muzeum - „dokumentu, który w uroczysty sposób potwierdza przyszłym pokoleniom rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy naszego muzeum, posiadającego tytuł Pomnika Historii, będącego kustoszem „Korony pierwszych Piastów” i miejsca chrzcielnego Polski, realizowanej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pt. Dziedzictwo Pierwszych Piastów – rozbudowa infrastruktury magazynowo-konserwatorsko-wystawienniczej Muzeum Pierwszych Piatów na Lednicy”.

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury muzealnej umożliwiającej pełnienie przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy roli kluczowego ośrodka naukowo-wystawienniczo-edukacyjnego, związanego z narodzinami państwa polskiego, dynastii piastowskiej i początkami chrześcijaństwa w Polsce; popularyzującego i pielęgnującego tradycję związaną z historyczną rolą Ostrowa Lednickiego i jego otuliny w dziejach kulturowych Wielkopolski i Polski oraz ich związków z europejskim kręgiem kulturowym.   

Było to symboliczne, uroczyste upamiętnienie największej jak dotąd, inwestycji muzeum.


Fot. Powiat Gniezno

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.