http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka, Tomasz Woźniak – Ludźmi Wielkich Serc 2019!

Wyróżniony Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka, Tomasz Woźniak – Ludźmi Wielkich Serc 2019!

Czerniejewo wybrało Ludzi Wielkich Serc! Po raz pierwszy w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie, ale po raz czwarty w historii gminy, władze miasta i gminy Czerniejewo zorganizowały Noworoczne Spotkanie Ludzi Wielkich Serc. W tym roku statuetki Człowieka Wielkiego Serca otrzymali: Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka i Tomasz Woźniak. Spotkanie zgromadziło ponad 160 osób z terenu gminy Czerniejewo, ale też z różnych części Wielkopolski.


Noworoczne Spotkanie Ludzi Wielkich Serc to już tradycja w gminie Czerniejewo. Poprzednie spotkania co roku odbywały się w innym sołectwie czerniejewskiej gminy. W tym roku po raz pierwszy w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie. Spotkanie jest okazją zarówno do podsumowania poprzedniego roku, jak i wyróżnienia osób, które najbardziej zasłużyły się dla gminy Czerniejewo.

Na dzisiejsze spotkanie przybyli m.in. poseł Tadeusz Tomaszewski, starosta Piotr Gruszczyński, były poseł Krzysztof Ostrowski, były senator Robert Gaweł, radni powiatowi i gminni, sołtysi oraz wielu mieszkańców gminy Czerniejewo.

Na początku spotkania burmistrz Tadeusz Szymanek pochwalił się, co w minionym 2019 roku wydarzyło się w gminie Czerniejewie. Miesiąc po miesiącu przedstawił najważniejsze wydarzenia (w tym gronie znalazł się także organizowany przez Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć” - Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca 2019 r. odbył się w pałacu w Czerniejewie).

Na koniec swojego wystąpienia, burmistrz zaprezentował, wybrane przez niego „Zdjęcie Roku 2019”, którym okazało się zdjęcie autorstwa piszącego te słowa Karola Soberskiego, wykonane 25 października 2019 r. w Żydowie podczas przekazywania miejscowej jednostce OSP nowego wozu bojowego. Zdjęcie przedstawia posła Zbigniewa Dolatę i starostę Piotr Gruszczyńskiego siedzących zgodnie w kabinie nowego auta i – jak zaznaczył z uśmiechem na twarzy burmistrz – rozmawiających o kierunku rozwoju...

Następnie przyszedł czas na najważniejszy moment dzisiejszej uroczystości – wręczenie statuetek Człowieka Wielkiego Serca. Statuetki wręczyli: burmistrz Tadeusz Szymanek, jego zastępczyni Grażyna Kulpińska i Jan Kulpiński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo.

Otrzymali je natomiast: Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka i Tomasz Woźniak. Tego ostatniego nie było w hali, bo jak poinformował burmistrz, jest w drodze do Czerniejewa i może zdąży jeszcze dojechać. Przypomnijmy, że w poprzednich latach laureatami byli: w 2017 r. - Jadwiga Kosmala, Łukasz Łyskawa, Igor Szamiłow i Marin Kwiatkowski; w 2018 r. - Rajmund Gąsiorek, Mateusz Kuliński i Małgorzata Walery; w 2019 r. - Leszek Michalak, Marcin Konieczka, Tomasz Wolniewicz i Robert Jóźwiak.

Kolejnym punktem programu były podziękowania władz gminy za współpracę w minionej kadencji parlamentu dla byłego posła Krzysztofa Ostrowskiego i byłego senatora Roberta Gawła. Potem był czas na podziękowania dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy, także tych odchodzących na emeryturę, a także czas przemówień zaproszonych gości.

Gdy już miała przyjść pora na poczęstunek, do hali dotarł Tomasz Woźniak i odebrał z rąk burmistrza statuetkę Człowieka Wielkiego Serca.

Dzisiejszą uroczystość od strony muzycznej uświetnili seniorzy z gminy Czerniejewo śpiewając piosenki ze spektaklu muzycznego pt. „Wspomnień czar – powróćmy do dawnych lat” oraz zespół „Brygada RR”.

Do części artystycznej można też zaliczyć występ burmistrza Tadeusza Szymanka, który zaśpiewał piosenkę „Jolka, Jolka pamiętasz...” entuzjastycznie przyjętą przez publiczność.

Spotkanie, profesjonalnie zorganizowane, które zgromadziło ponad 160 osób z terenu gminy Czerniejewo, ale też z różnych części Wielkopolski, było doskonałą promocją gminy Czerniejewo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.