http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Żydowie powstanie Klub Dziecięcy!

Wyróżniony Fot. UMiG Czerniejewo Fot. UMiG Czerniejewo

Gmina Czerniejewo, zgodnie z zapowiedziami, zamierza uruchomić kolejny Klub Dziecięcy. Nowy klub przeznaczony dla 30 dzieci zostanie wybudowany w Żydowie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej. Otwarcie klubu planowane jest w listopadzie 2020 r.


Klub Dziecięcy zapewnia opiekę dzieciom od ukończenia 1 roku życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4 rok życia.  

Budowa placówki sprawującej opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 jest możliwa dzięki  pozyskanemu wsparciu finansowemu w wysokości 750.000 zł  w ramach Resortowego programu „MALUCH+” – edycja 2020 oraz udziału środków własnych Gminy Czerniejewo.

W poniedziałek, 3 lutego w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” edycja 2020  w województwie wielkopolskim z udziałem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marleny Maląg  i Wojewody Wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka. Podczas spotkania zostały wręczone promesy stanowiące zagwarantowanie środków przyznanych gminom przez MRPiPS.

W imieniu Gminy Czerniejewo promesę odebrali – Tadeusz Szymanek, burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo i zastępca burmistrza – Grażyna Kulpińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.