http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dr Marian Fluder doceniony przez wojewodę wielkopolskiego!

Wyróżniony Fot. poznan.uw.gov.pl Fot. poznan.uw.gov.pl

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu gościło zaproszonych przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka uczestników spotkania noworocznego. W trakcie uroczystości wojewoda wręczył medale „Ad Perpetuam Rei Memoriam” za wybitne zasługi dla naszego regionu. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. doktor Marian Fluder z Gniezna.


Medal „Ad Perpetuam Rei Memoriam” jest wyrazem wielkiego uznania dla postawy, wiedzy, talentu, niezłomności charakteru oraz poświęcenia, okazywanych przez lata pracy dla wspólnego dobra. Wyróżnienie ustanowiono w 1992 roku. Jest przyznawane osobom, które swoją działalnością, zaangażowaniem, wkładem pracy zawodowej, społecznej, naukowej i dydaktycznej umacniają pozytywny wizerunek regionu i przyczyniają się do jego rozwoju.

- Dr Marian Fluder należy do najbardziej cenionych i budzących zaufanie lekarzy w Gnieźnie, a także do najbardziej zapracowanych, bo jest zawsze otwarty na pomoc drugiemu człowiekowi. Niemal każdą chwilę poświęca pacjentom, a jego gabinet jest otwarty prawie 24 godziny na dobę, bo nie potrafi nikomu odmówić pomocy - podkreślono w trakcie uroczystości.

„Człowiek Roku”, „Człowiek Dziesięciolecia”
Przypomnimy, że nasza redakcja już w 2013 r. doceniła wieloletnią działalność dr. Mariana Fludra na rzecz pacjentów Pierwszej Stolicy Polski i przyznała mu Nagrodę Specjalną „Człowiek Roku 2012”, a w 3 marca 2018 roku z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl otrzymał tytuł „Człowieka Dziesięciolecia 2008 - 2018”.

Wówczas w uzasadnieniu tego tytułu Karol Soberski, redaktor naczelny naszego portalu napisał: - Osoba ta, to legenda naszego regionu. Człowiek, o którym przyszłe pokolenia będą się uczyć w szkołach a w Gnieźnie zapewne będzie ulica jego imienia.

Z kolei sam M. Fluder stwierdził wówczas: - Czuję dużą radość, wręcz taką nieopisaną, bo to było przyznane, jak odczułem, z taką dużą serdecznością i jak ja zawsze powtarzam, kocham ludzi, a przez takie uznanie uważam, że ludzie mnie rozumieją i odbieram to jako wzajemną szczerość wobec siebie, mnie wobec ludzi, pacjentów i ludzi wobec mnie. Ja już jestem w takim wieku, bo mija mi już 73 rok, że ostatnio studiuję taką książkę pani psycholog Anny Grzywy i tam widać, że każdy okres życia człowieka jest inny, a mój jest o tyle fajny, że mogę spojrzeć do tyłu, bo już nie wiele zostało do przodu i tytuł tej książki jest „Starzenie. Starość. Umieranie.” i dużo refleksji można czerpać w moim wieku z tej książki, a tym bardziej zaczyna się czuć dużą więź z tymi ludźmi, którzy mieszkają wokół i dla mnie te słowa, które dzisiaj słyszę z pana ust i słowa uznania, które słyszę od ludzi, to jest największe wyróżnienie. Ja się dzisiaj staram, żeby ludzi nie zawieźć, a o to żeby ich nie zawieźć, o to już dba mój lekarz osobisty i moja żona, którzy dbają, żebym żył jak najdłużej, bez Alzhaimera.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2020/01/25/20200125_083720.jpg?_t=1579979024

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.