http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy rok i nowe oblicze Świetlicy „Dzieci z chmur”

Wyróżniony Nowy rok i nowe oblicze Świetlicy „Dzieci z chmur”

Prawdopodobnie już od 1 stycznia przyszłego roku Świetlica Środowiskowa „Dzieci z chmur” funkcjonować będzie w budynku CAS Largo przy ul Kościuszki 7. Od 1 kwietnia planowane jest połączenie placówki z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. Do tego czasu świetlica działać będzie z obecną kadrą wychowawców. Informacje takie przekazali dzisiaj podczas konferencji prasowej starosta Piotr Gruszczyński i Mariusz Mądrowski, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.


Zmiany organizacyjne w placówce planowane są od 1 kwietnia 2020 roku, kiedy kadrę świetlicy stanowić mają 2 osoby zatrudnione w wymiarze czasu pracy pół etatu.

Włączenie placówki do struktury PCPR pozwoli uczęszczającym do niej podopiecznym na korzystanie z zajęć prowadzonych w Centrum Aktywności Społecznej „Largo”, między innymi: warsztatów ruchu i tańca, fotografii, krawieckich, plastycznych oraz teatralnych. Nie wpływa również znacząco na jej lokalizację. Atutem nowego budynku jest ponadto duża ilość przestronnych pomieszczeń, w tym obecność sali do przedstawień teatralnych.

Bardzo ważny jest również ich dostęp do światła dziennego. Dotychczas podopieczni świetlicy „Dzieci z chmur” mieli do dyspozycji wyłącznie kilka niewielkich pomieszczeń ulokowanych w podpiwniczonej części budynku. Nowy lokal z pewnością zapewni świetlicy większe możliwości rozwoju oraz komfortowe warunki podczas pracy wychowawczej, zajęć rekreacyjnych czy organizacji artystycznych projektów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.