http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Żłobek gminny w Łubowie prawie gotowy!

Wyróżniony Żłobek gminny w Łubowie prawie gotowy!

Już tylko dni dzielą nas od otwarcia kolejnej inwestycji w gminie Łubowo. Według zapewnień Wykonawcy już niespełna 3 tygodnie dzielą nas od ukończenia przebudowy budynku handlowego na przepiękny żłobek gminny w Łubowie. Dzięki temu powstanie jeden z najładniejszych żłobków w okolicy.


Z tej okazji gminę Łubowo odwiedził dzisiaj poseł na Sejm Rzeczypospolitej - Zbigniew Dolata. Wraz z Wójtem Gminy Łubowo - Andrzejem Łozowskim obejrzeli postępy prac przy przebudowie, której 80 proc. zostanie sfinansowane w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

Warto wspomnieć, że Gmina Łubowo pozyskała również środki z funduszy unijnych (WRPO) na pokrycie kosztów 2-letniego funkcjonowania placówki.

- Taki montaż finansowy pozwoli na sfinansowanie przebudowy, adaptacji pomieszczeń oraz funkcjonowania tak bardzo potrzebnego obiektu z minimalnym obciążeniem budżetu Gminy i symbolicznym wkładem rodziców – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. - Prócz niewątpliwych korzyści dla rodziców 30 dzieci, którzy będą mogli wrócić na rynek pracy, społeczność gminy Łubowo będzie mogła cieszyć się estetycznym budynkiem w pobliżu odremontowanego zabytkowego kościoła w Łubowie – dodaje.

Zgodnie z harmonogramem obu projektów niebawem ruszy rekrutacja personelu oraz dzieci, które będą uczęszczać do gminnego żłobka.

Placówka, jak zapowiadano, będzie funkcjonowała od 1 stycznia 2020 roku.

1 komentarz

  • ciekawy inzynier
    ciekawy inzynier wtorek, 08, październik 2019 07:09 Link do komentarza Raportuj

    Czy nie jest tajemnicą nazwisko inspektora nadzoru budowlanego tego kapitalnego remontu obiektu oraz nazwisko kierownika tej " budowy"?. Czy Wójt Łozowski potrafił lepiej wybrać od naszych starostów w powiatu ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.