http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Grupa dla Rybna Wielkiego” zdeklasowała rywali!

Wyróżniony Fot. fanpage Grupa dla Rybna Wielkiego Fot. fanpage Grupa dla Rybna Wielkiego

Rybno Wielkie najlepsze! W minioną sobotę, 10 sierpnia w Powidzu odbył się Finał Wojewódzki XIX edycji konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W tej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się „Grupa dla Rybna Wielkiego” z gminy Kiszkowo, która zgarnęła sześć nagród, w tym trzy główne! Gratulujemy!


„Grupa dla Rybna Wielkiego” główne nagrody zdobyła za: nalewkę porterówkę, smalec z mięsem i za kaszankę z pęczakiem. Z kolei za pasztet z jajkiem było trzecie miejsce, a wyróżnienia przypadły za krówki kruche i kapustę kiszoną.

- Bardzo się cieszymy, że nasze produkty spotkały się z tak dużym poparciem kapituły konkursowej. Nie mamy w swoim gronie osoby związanej z kulinariami, tym bardziej wygrana nas ucieszyła. Staramy się promować nasz region i nasze regionalne produkty i potrawy – mówi Anna Zawierowska z „Grupy dla Rybna”.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2019/08/13/01.jpg

Konkurs odbywał się pod patronatem Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka województwa wielkopolskiego.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2019/08/13/02.jpg

„Grupa” istnieje od 2014 r. i ma na swoim koncie kilka projektów i sukcesów w różnych konkursach. W przeszłości zdobywała wiele nagród. Między innymi w Margoninie podczas VI Festiwalu Smaku Regionalnego i Twórczości Rękodzielniczej, „Grupa dla Rybna Wielkiego” zdobyła trzecie miejsce w kategorii wyroby cukiernicze i pieczywo. „Grupa” była też laureatem nagrody w konkursie kulinarnym „Wielkopolska miodem i mlekiem płynąca” organizowanym przez europosła Andrzeja Grzyba.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.