http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Kiszkowo podziękowała za tegoroczne plony!

Wyróżniony Gmina Kiszkowo podziękowała za tegoroczne plony!

Rolnicy z gminy Kiszkowo podziękowali dzisiaj - jako pierwsza gmina w powiecie gnieźnieńskim - za tegoroczne plony podczas dożynek w Kiszkowie. Organizatorami Święta Plonów była Gmina Kiszkowo oraz sołectwa Sroczyn i Gniewkowo.


Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie, po której korowód przeszedł na boisko sportowe. Tam gości powitał Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.

W dalszej części uroczystości starostowie dożynek Justyna Połczyńska ze Sroczyna oraz Mariusz Słomianny z Gniewkowa przekazali gospodarzowi gminy bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Następnie, jak co roku, przyznano odznaczenia dla rolników, czyli „Za zasługi dla Kółek Rolniczych” oraz „Order Serca Matki Wsi”.

Wśród wyróżnionych znalazł się też Zbigniew Wołczyk, sołtys Łagiewnik Kościelnych, posiadacz ciągnika polskiej produkcji Ursusa C328 z 1960 r., wciąż jeszcze sprawnego technicznie i pracującego w polu. Otrzymał on bon od Piotra Staszczaka, właściciela firmy AGROBUD Kiszkowo.

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca „Łany” i Orkiestra Dęta OSP z Murowanej Gośliny.

Zapraszamy do fotorelacji z najważniejszej części uroczystości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.