http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marian Fluder z tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gniezna!

Wyróżniony Marian Fluder z nagrodą „Człowieka Dziesięciolecia 2008 - 2018” z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl Marian Fluder z nagrodą „Człowieka Dziesięciolecia 2008 - 2018” z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl

Można rzec: nareszcie! Tak zapewne zareagowało wielu mieszkańców Gniezna dowiadując się dzisiaj, że Marian Fluder, otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna. Taką uchwałę - jednogłośnie - podjęli dzisiaj rajcy Pierwszej Stolicy Polski.


- Marian Fluder jest osobą o wielkich zasługach dla gnieźnieńskich rodzin. Jest bowiem jednym z najbardziej cenionych lekarzy w Gnieźnie. Z wielką dozą empatii podchodzi do każdej osoby chorej, której z całych sił chce  pomóc. Niejednokrotnie pomagał naszym mieszkańcom nawet w najtragiczniejszych sytuacjach. Jest specjalistą chirurgii ogólnej pierwszego stopnia, pediatrii i medycyny sportowej drugiego stopnia. Kariera Mariana Fludra rozpoczęła się 1964 roku, kiedy podjął studia medyczne na Akademii Medycznej w Poznaniu. Od początku pracy zawodowej służy na terenie ziemi gnieźnieńskiej. Od 1972 roku odbył służbę w Jednostce Wojskowej w Powidzu jako lekarz pułku i lekarz dla rodzin kadry wojskowej, jednocześnie podejmując nocne dyżury  w gnieźnieńskim pogotowiu.  Z ostał odznaczony medalem za zasługi dla obronności kraju oraz mianowany do stopnia porucznika. W 1974 roku rozpoczął pracę w gnieźnieńskim szpitalu oraz przychodni przy ul. Staszica, jednocześnie świadcząc usługi w ambulatorium aresztu śledczego przy ul. Franciszkańskiej. W 1993 roku otworzył prywatną praktykę lekarską i prowadzi ją do dziś, przyjmując mieszkańców w dzień i w noc. Marian Fluder jest osobą, której normy godzinowe pracy nie obowiązują. Do późnych godzin nocnych niesie pomoc gnieźniankom i gnieźnianom, sypiając po 3-4 godziny na dobę. Jest osobą, która od wielu lat poświęca własne  życie w trosce o każde życie, obok cudzej tragedii nigdy nie przechodzi obojętnie - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Uroczyste nadanie tytułu Honorowego Obywatela dr. Fludrowi planowane jest na uroczystą sesję Rady Miasta Gniezna, 28 grudnia.

Przypomnimy, że nasza redakcja już w 2013 r. doceniła wieloletnią działalność dr. Mariana Fludra na rzecz pacjentów Pierwszej Stolicy Polski i przyznała mu Nagrodę Specjalną „Człowiek Roku 2012”, a w 3 marca 2018 roku z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl otrzymał tytuł „Człowieka Dziesięciolecia 2008 - 2018”.

Wówczas w uzasadnieniu tego tytułu Karol Soberski, redaktor naczelny naszego portalu napisał: - Osoba ta, to legenda naszego regionu. Człowiek, o którym przyszłe pokolenia będą się uczyć w szkołach a w Gnieźnie zapewne będzie ulica jego imienia.

Z kolei sam M. Fluder stwierdził wówczas: - Czuję dużą radość, wręcz taką nieopisaną, bo to było przyznane, jak odczułem, z taką dużą serdecznością i jak ja zawsze powtarzam, kocham ludzi, a przez takie uznanie uważam, że ludzie mnie rozumieją i odbieram to jako wzajemną szczerość wobec siebie, mnie wobec ludzi, pacjentów i ludzi wobec mnie. Ja już jestem w takim wieku, bo mija mi już 73 rok, że ostatnio studiuję taką książkę pani psycholog Anny Grzywy i tam widać, że każdy okres życia człowieka jest inny, a mój jest o tyle fajny, że mogę spojrzeć do tyłu, bo już nie wiele zostało do przodu i tytuł tej książki jest „Starzenie. Starość. Umieranie.” i dużo refleksji można czerpać w moim wieku z tej książki, a tym bardziej zaczyna się czuć dużą więź z tymi ludźmi, którzy mieszkają wokół i dla mnie te słowa, które dzisiaj słyszę z pana ust i słowa uznania, które słyszę od ludzi, to jest największe wyróżnienie. Ja się dzisiaj staram, żeby ludzi nie zawieźć, a o to żeby ich nie zawieźć, o to już dba mój lekarz osobisty i moja żona, którzy dbają, żebym żył jak najdłużej, bez Alzhaimera.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.