http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strajk w szkołach powiatu – stanowisko Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Wyróżniony Strajk w szkołach powiatu – stanowisko Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Od 8 kwietnia br., trwa ogólnopolski strajk nauczycieli, w którym udział biorą również jednostki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński. Powiatowy samorząd jest w stałym kontakcie z dyrekcją oraz kadrą strajkujących szkół i ośrodków. Ze strajkującymi spotkał się między innymi Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński.


Ponad 80% nauczycieli szkół nadzorowanych przez Powiat mówi jednym głosem o konieczności zmiany sytuacji w polskiej szkole. Zarząd Powiatu w pełni solidaryzuje się ze strajkującymi nauczycielami i popiera ich postulaty, również w obszarze dotyczącym wzrostu wynagrodzeń. Co najważniejsze, na podstawie rozmów z dyrektorami i nauczycielami, Zarząd Powiatu jest przekonany o woli zakończenia sporu ze strony strajkujących.  Zarząd Powiatu pragnie stanowczo podkreślić rolę zawodu nauczyciela. To właśnie nauczyciel odpowiada za kształtowanie i wychowanie kolejnych pokoleń. Dlatego też, za swoją pracę powinien otrzymać godne wynagrodzenie. Ponadto, Zarząd Powiatu stanowczo sprzeciwia się upolitycznieniu postulatów, o które walczą strajkujący.

Mając na uwadze rosnący niepokój rodziców, opiekunów oraz uczniów, zarówno grono pedagogiczne, jak i przedstawiciele lokalnego samorządu liczą na szybkie rozwiązanie sporu. Jak podkreślają - wola porozumienia zależna jest jednak od obu jego stron.

Pragniemy ponadto podziękować wszystkim wspierającym nauczycieli.

W szczególności młodzieży Powiatu Gnieźnieńskiego za dojrzałość i godną podziwu postawę w stosunku do swoich nauczycieli – wyrazem tego było między innymi niedzielne spotkanie na Rynku w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.