http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drugie śledztwo w sprawie Szpitala Pomnik Chrztu Polski

Wyróżniony Drugie śledztwo w sprawie Szpitala Pomnik Chrztu Polski

Posłanka Paulina Hennig-Kloska poinformowała dzisiaj, że prokuratura wszczęła drugie śledztwo w sprawie Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Pierwsze przypomnijmy dotyczy niegospodarności poprzedniego dyrektora placówki Krzysztofa Bestwiny. Drugie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Najwyższej Izby Kontroli, którzy kontrolowali szpital po konkursie, który w 2016 roku został przeprowadzony na oddziale chirurgii.


W ocenie posłanki Pauliny Hennig-Kloski kontrola została przeprowadzona w oparciu o nieprawdziwe dane i przesłanki. Dowody zgromadzone w aktach kontroli pozostawiają wiele do życzenia co do rzetelności. Wątpliwości budzi ich matematyczna poprawność, w związku z czym w raporcie przyjęto wiele błędnych założeń. Przykładem takiego błędnego założenia według posłanki jest etatyzacja na oddziale chirurgii przed i po konkursie.

- Raport sugeruje, że wcześniej pracujący na oddziale lekarze wypełniali 3 etaty a po konkursie 5, co było uzasadnieniem wzrostu nakładów funkcjonowania oddziału o 60 proc.. Tymczasem rzetelna analiza doprowadza nas do wniosków, że przed konkursem załoga lekarska oddziału to 4,5 etatu a wypełnienie zobowiązania po konkursie w ilości 5 etatów można poddać pod wątpliwość – powiedziała w trakcie dzisiejszej konferencji posłanka Paulina Hennig-Kloska. 

6 komentarzy

 • tomaszek
  tomaszek poniedziałek, 18, luty 2019 07:25 Link do komentarza Raportuj

  Wieść w szpitalu niesie,że kontrolerzy nik nie liczyli sami danych z rachunków, tylko mieli to podane na tacy. Trochę dziurawej i zardzewiałej. To tak, jakby policjant kazał pijakowi dmuchać w alkomat i temu samemu pijakowi kazał sam sobie odczytać wynik po badaniu. Kto winny, że pijak powiedział ,że alkomat pokazał zero? Pijak czy policjant? Ale za rogiem stał prokurator i to wszystko widział i powiedział - sprawdzam. I się okazało, że alkomat pokazał 2 promile...taka prawda....

 • Sceptyk
  Sceptyk niedziela, 17, luty 2019 15:01 Link do komentarza Raportuj

  pomyłka za milion złotych? To nieźle.Mam nadzieję, że ktoś za to beknie. Bo to chyba publiczna kasa?
  .

 • Pacjent
  Pacjent niedziela, 17, luty 2019 09:19 Link do komentarza Raportuj

  0,5 etatu i taka walka. Dla nas mieszkańców liczył się poziom wykonywanych usług lekarskich. Wstyd, że ta walka pozbawiła gnieźnieński szpital tak kompetentnych lekarzy

 • prawnik
  prawnik niedziela, 17, luty 2019 08:55 Link do komentarza Raportuj

  Nie trzeba być posłanką, żeby zauważyć, że 48 podzielić przez 12 jest 4 a nie 3. Do tego wystarczy ukończenie podstawówki. No chyba,że ktoś liczy, że papiery Niku są ściśle tajne i nikt nie ma do nich wglądu. A TU ZONK.Pytanie - czy urzędnik NIK jest tępy, czy też celowo został wprowadzony w błąd? A może jedno i drugie. Na oba błędy są paragrafy. A najgorsze, że ten błąd kosztował zoz co najmniej 1 mln złotych.A jeszcze inne oszustwa?

 • Lewnik
  Lewnik sobota, 16, luty 2019 21:35 Link do komentarza Raportuj

  Wieść w szpitalu niesie, ze ci niekompetentni inspektorzy NIK zażyczyli sobie do wglądu wszystkie faktury wystawiane przez chirurgów,
  czy zdaniem Posłanki nie umieli ich zliczyć , czy może było cos nie tak z tymi fakturami??

  a może Posłanka stanie do konkursu na dyrektora szpitala ? bo do Sejmu będzie ciężko....

 • Prawnik
  Prawnik piątek, 15, luty 2019 19:30 Link do komentarza Raportuj

  Szkoda ze tak późno. Można by zaoszczędzić mnóstwo kasy a i szpital by inaczej wyglądał. PiS cofnął nas o 20 lat. Tego się tak łatwo nie naprawi. Nawet jak winni pójdą siedzieć. Art.231 i 271 kk.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.