http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowa sołtys Cielimowa: – Będę się wsłuchiwała w głos mieszkańców

Wyróżniony Nowa sołtys Cielimowa: – Będę się wsłuchiwała w głos mieszkańców

O powodach jej startu w wyborach na sołtysa Cielimowa, dotychczasowych działaniach na rzecz mieszkańców, o „Atomówkach” i planach na przyszłość z Patrycją Rybarczyk, nowo wybraną sołtys Cielimowa, rozmawia Włodzimierz Biront


- Została Pani wybrana, zdecydowaną większością głosów na sołtysa Cielimowa. Proszę powiedzieć, jakie ma Pani doświadczenie, że zdecydowała się Pani startować w wyborach na to stanowisko?
   - Cztery lata współpracowałam z mieszkańcami Cielimowa pełniąc funkcję członka Rady Sołeckiej. W tym czasie zorganizowała wiele różnych imprez integracyjnych dla mieszkańców m.in. ogniska, festyny dla matek, dla dzieci, czy też spotkania bożonarodzeniowe na których była wizyta Gwiazdora i słodki poczęstunek. Nawiązałam też współprace ze Szkołą Podstawową w Żydowie, która zaowocowała tym, że dzieci z Cielimowa uczące się w Żydowie, co roku przedstawiały nam program bożonarodzeniowy, jasełka, wspólne śpiewanie kolęd. Ta współpraca również polegała na tym, że robiliśmy akcje „Sprzątania świata”, które odbywały się w Cielimowie. Rozszerzałam również współpracę z księdzem proboszczem z Żydowa współorganizując i pomagając przy organizacji okolicznościowych mszy świętych, chociażby na Boże Ciało.
   Te wszystkie działania, jak i głosy wsparcia od mieszkańców, spowodowały, że zdecydowałam się wystartować w wyborach na sołtysa Cielimowa. Jestem osobą energiczną i lubię pracować na rzecz lokalnej społeczności, i będę to kontynuować, teraz już jako sołtys.
    
- W ostatnich miesiącach jest Pani rozpoznawalna jako liderka nieformalnej grupy „Atomówki”, które zrealizowały ciekawe projekty w Cielimowie
    - Napisałam dwa projekty na które pozyskałam środki finansowe. Były to projekty teatralne ale również projekty które zawierały w sobie zajęcia sportowe, integracyjne dla pań, rozwijające osobowość. Jednym z projektów to był projekt „Atomówek” pod hasłem „Przez ruch do zmiany”. W jego ramach, trzy razy w tygodniu panie i dzieci spotkały się na zajęciach albo na Orliku, albo w Barze Smakołyk.
   Pod koniec grudnia udało mi się też założyć Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie, czego nie było nigdy wcześniej. Uzyskaliśmy też fundusze w kwocie 5 tys. złotych. I dobrze się składa, bo będę teraz mogła połączyć działalność KGW z działalnością sołtysa.

- Co chce Pani zrobić w Cielimowie jako nowa sołtys?
   - Na pewno będę chciała kontynuować te działania, które do tej pory udało mi się zrealizować. Będę chciała też nawiązać szeroko rozumianą współpracę z radnymi gminy Niechanowo i z panem wójtem. Do jednych z ważniejszych zadań, które przed sobą stawiam, to upiększanie naszej miejscowości i rozwój infrastruktury w Cielimowie. Zapewne też będę monitować o poprawę stanu dróg w Cielimowie, o naprawienie tych najbardziej zniszczonych, jak i o budowę nowych. Ważną sprawą jest również oświetlenie Cielimowa, bo pan wójt obiecał, że światła będą, a na zebraniu okazało się, że jednak ich nie będzie.
   Przede wszystkim jednak, jako sołtys, będę się wsłuchiwała w głos mieszkańców, będę otwarta na mieszkańców, będę chciała się z nimi spotykać indywidualnie i rozmawiać problemach naszej miejscowości, które oni dostrzegają. I będę chciała pomagać mieszkańcom Cielimowa jak tylko będę mogła.
   Ważną dla mnie sprawą jest też pozyskiwanie, jeśli oczywiście będzie taka możliwość, środków zewnętrznych i wraz z Radą Sołecką oraz przychylnymi mieszkańcami naszej wsi, coś tutaj nowego stworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.