http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łukasz Scheffs odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza Witkowa!

Wyróżniony Łukasz Scheffs odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza Witkowa!

Ta wiadomość dla wielu obserwatorów witkowskiej sceny samorządowej spadła dzisiaj jak grom z jasnego nieba! Łukasz Scheffs, dotychczasowy zastępca burmistrza gminy i miasta Witkowa, odchodzi końcem stycznia z tego stanowiska! Ruszyła już giełda potencjalnych jego następców.


Łukasz Scheffs na stanowiska zastępcy burmistrza Witkowa został powołany przez burmistrza Mariana Gadzińskiego na początku czerwca 2016 r. Wówczas M. Gadziński, informując o swojej decyzji, zachwalał swojego zastępcę w następujący sposób: - Postawiłem na: młodość - 32 lata, wykształcenie - doktorat z nauk społecznych w dziedzinie nauka o polityce, studia magisterskie - politologia, specjalność: marketing polityczny, studia licencjackie - politologia, specjalność: administracja europejska, ukończony kurs pedagogiczny oraz cykl szkoleń m.in. dla członków rad nadzorczych. Doświadczenie - W latach 2008-2009 podinspektor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu (rozliczanie projektów europejskich), w latach 2009-2013 doktorat i równocześnie prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 2013-2014 doradca Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego, od 2014 roku do chwili obecnej - doradca Prezydenta Miasta Gniezna i wykładowca UAM w Poznaniu, autor wielu publikacji i artykułów popularno-naukowych. To osoba, która pomagała kreować mój wizerunek podczas minionej kampanii wyborczej. Cechują ją kreatywność i profesjonalizm. Mieszkaniec Witkowa.

Po tej nominacji wielu obserwatorom życia samorządowego gminy Witkowo wydawało się, że Ł. Scheffs będzie przez wiele lat współpracował z burmistrzem M. Gadzińskim, a w przyszłości może go nawet zastąpić w fotelu burmistrza.

Tymczasem dzisiaj na fanpagu burmistrza Gadzińskiego pojawiła się informacja, która dla wielu jest jak grom z jasnego nieba! – Moi Drodzy, chciałbym Was z przykrością poinformować, że wraz z końcem stycznia mój Zastępca zakończy pracę w witkowskim samorządzie – tak napisał na swoim fanpage burmistrz Witkowa, Marian Gadziński i zamieścił video-oświadczenie swojego dotychczasowego zastępy Łukasza Scheffsa.

– Przeszło dwa i pół roku temu burmistrz Marian Gadziński powierzył mi funkcję swojego zastępcy. Nie ukrywam, że było to dla mnie ogromne wyzwanie, czas niesamowitych przygód ale i solidnej nauki pracy w samorządzie. Za to wszystko chciałem bardzo serdecznie podziękować. Niestety, moje zobowiązania naukowe uniemożliwiają mi dalszą pracę na rzecz witkowskiego samorządu. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim i każdemu z osobna. Swojemu następcy życzę powodzenia, a całej witkowskiej wspólnocie samorządowej z całego serca mocno i gorąco kibicuję. Do zobaczenia – tak brzmi oświadczenie wygłoszone przez Ł. Scheffsa.

Czy takie są rzeczywiste powody odejścia dotychczasowego zastępcy burmistrza? Nie można tego  wykluczyć.

Kto zatem zajmie miejsce Ł. Scheffsa na stanowisku zastępcy burmistrza? W Witkowie ruszyła już giełda nazwisk, a konkretnie osoby zbliżone do witkowskiego samorządu nieoficjalnie mówią o dwóch osobach, które  mogą zostać nowym zastępcą burmistrza. Jedno nazwisko to Marek Wiatrowski, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie, a drugie to Eugeniusz Zamiar, przez ostatnie 16 lat wójt gminy Niechanowo, na co dzień mieszkaniec Witkowa. Takie są spekulacje.

Kogo naprawdę burmistrz M. Gadziński powoła na swojego zastępcę, o tym zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

7 komentarzy

 • ciekawy
  ciekawy piątek, 08, luty 2019 13:11 Link do komentarza Raportuj

  Panie Wiesławie zamiast złośliwych komentarzy może załatwi Pan pracę Zamiarowi we wojsku?

 • Dusia
  Dusia sobota, 02, luty 2019 10:23 Link do komentarza Raportuj

  Ogromna strata dla miasta. Czy znajdzie się drugi tak operatywny i ogarnięty? Wątpię. Nabiegał się młody strasznie ale widać było zaangażowanie w prace. Wiedza oraz kopalnia pomyslow. Chapeau bas Panie Burmistrzu!

 • Włodek
  Włodek wtorek, 29, styczeń 2019 12:46 Link do komentarza Raportuj

  Tylko Marek Wiatrowski, młody dynamiczny i z przyszłością.

 • Wiesław
  Wiesław poniedziałek, 28, styczeń 2019 23:00 Link do komentarza Raportuj

  Pewnie szykują ciepla posadę dla Zamiara, aby za pięć lat mógł znów wystartować w wyborach...

 • Mee
  Mee poniedziałek, 28, styczeń 2019 22:42 Link do komentarza Raportuj

  Dobrze,że piszecie do końca,bo Wiadomościach W. napisali by do połowy,a resztę dowiecie się w wydaniu papierowym

 • Zenon
  Zenon poniedziałek, 28, styczeń 2019 19:22 Link do komentarza Raportuj

  Szkoda tego osobnika. Był bystry, zaangażowany i operatywny

 • mieszkaniec
  mieszkaniec poniedziałek, 28, styczeń 2019 08:14 Link do komentarza Raportuj

  Myślę, że Eugeniusz Zamiar jest idealnym kandydatem na stanowisko zastępcy Burmistrza Gminy i Miasto Witkowo. Tyle lat doświadczenia w samorządzie to ogromna zaleta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.