http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy Rok, nowe wyzwania, nowe twarze w portalu informacjelokalne.pl!

Wyróżniony Nowy Rok, nowe wyzwania, nowe twarze w portalu informacjelokalne.pl!

Czas biegnie bardzo szybko… Za kilka dni, 4 stycznia minie już 11 lat od dnia w którym wystartował Powiatowy Portal Informacyjny informacjelokalne.pl, tym samym wchodzimy w 12. rok funkcjonowania naszego portalu. W ciągu tych 11 lat bywało różnie, jak to w życiu, ale po zakończeniu każdego roku nasz portal był silniejszy i skuteczniejszy. Nowy 2019 Rok także zapowiada się dla naszej redakcji dobrze i zwiastuje wiele ciekawych publikacji oraz przedsięwzięć!


11 lat z naszymi Czytelnikami!
Dokładnie 11 lat temu, 4 stycznia 2008 r. dwadzieścia minut po północy, wystartował Powiatowy Portal Informacyjny informacjelokalne.pl. Jest to okres kiedy nieprzerwanie – jako jedyny portal – informujemy mieszkańców Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego i gminy Rogowo, ale też mieszkańców wywodzących się z naszego regionu, a rozsianych po całym świecie, o wszystkim co się dzieje w naszej „małej Ojczyźnie”. To dzięki Wam informacjelokalne.pl są najpopularniejszym serwisem informacyjnym w regonie. Codziennie gościmy na naszym portalu tysiące Czytelników. Dziękujemy!

Przez te 11 lat byliśmy i w kolejnych latrach będziemy dalej z naszymi Czytelnikami, mimo iż przez te jedenaście lat podejmowano wiele prób zniszczenia naszego portalu przez niektórych lokalnych polityków. My byliśmy, jesteśmy i dalej będziemy się rozwijać. Dla naszych Czytelników! Przez te 11 lat w naszym regionie zmieniło się wiele: zmianie ulegały, i to kilka razy, władze powiatu, zmienił się prezydent, zmienia się Gniezno, pięknieją gminy... I nasz portal także przez te lata się zmieniał, ale zawsze na korzyść i z myślą o naszych Czytelnikach.

Gdy dzisiaj wracam do tego dnia, gdy zdecydowałem się uruchomić portal informacjelokalne.pl, to łezka kręci się w oku... - Pierwszy w powiecie gnieźnieńskim portal informacyjny na bieżąco będzie dostarczał informacje o wszystkim co istotne w naszym najbliższym otoczeniu. Jesteśmy przekonani, że każdy mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego swój dzień będzie zaczynał od lektury informacjilokalnych.pl – tak napisaliśmy, gdy startowaliśmy. I robimy wszystko, by tak właśnie było.

Nie dawano nam szans
Nasz start przed jedenastoma laty dla wielu był zaskoczeniem. Wielu uważało też, że długo na rynku medialnym nie wytrwamy. Dawano nam miesiąc, dwa, może pół roku (ale byli i tacy, co twierdzili, że znikniemy po wyborach samorządowych w 2010 roku, a potem, po wyborach w 2014 roku!).

Jesteśmy i dalej będziemy się rozwijać oraz zaskakiwać pomysłami naszych Czytelników.

Nowy zastępca redaktora naczelnego! Nowi dziennikarze!
Przed nami rok 2019 i trochę zmian kadrowych w portalu informacjelokalne.pl. Przede wszystkim, z dniem 31 grudnia 2018 r. skończyła się umowa o pracę i podziękowałem za pracę – trwającą blisko 2 lata – koledze Wojciechowi Orłowskiemu, któremu w tym miejscu dziękuję za te kilkanaście miesięcy pracy w naszym portalu.

Życie nie znosi jednak próżni. Od 1 stycznia 2019 r. portal informacjelokalne.pl ma nowego zastępcę redaktora naczelnego, którym został doświadczony dziennikarz, współpracujący z naszym portalem praktycznie od początku istnienia informacjilokalnych.pl – Jarosław Mikołajczyk.

Ale to nie jedyne zmiany personalne w portalu informacjelokalne.pl. Od stycznia nowymi dziennikarzami portalu jest kilka nowych osób. Po kilkumiesięcznej przerwie do pracy w portalu informacjelokalne.pl powraca Dawid Jung (badacz kultury, muzyk, pisarz, dziennikarz kulturowy, wydawca; Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich; autor książek o regionie). Gwarantuje on ciekawe felietony i intrygujące artykuły o lokalnej historii oraz sekretach regionu.

Zespół portalu wzmocni również Włodzimierz Biront, miłośnik fotografii (członek niegdysiejszego „FORMATU” i „GAFA”), turystyki i historii, którego fotorelacje z obchodów 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, nasi Czytelnicy mogli już zobaczyć na naszym portalu w grudniu 2018 r.

Dodatkowo do zespołu dołączyły dwie młode, utalentowane literacko i dziennikarsko osoby: Mikołaj Woźniak i Mikołaj Zaradzki. M. Woźniak, to postać znana już od dłuższego czasu w Gnieźnie, ponieważ jest pierwszym po wielu latach dudziarzem z Gniezna. Ale jest to również człowiek, którego interesują tajemnice regionu, historia, sprawy społeczne i tym tematom chce się poświęcić w portalu informacjelokalne.pl.

Z kolei M. Zaradzki to najmłodsza osoba w naszej redakcji. Mimo młodego wieku, ma spore doświadczenie, szczególnie w pracy fotoreportera. Ponadto prowadził audycje w radio i grał w teatrze (np. w „Panna Julie”). Interesuję się rzeczami – jak sam mówi - „które są starsze niż jego rodzice, rysunkiem, kiepską muzyką i modą z lat 90. wstecz”.

Będą kolejni dziennikarze, kolejne pomysły
To nie jedyne wzmocnienia i nowe spojrzenia na lokalne dziennikarstwo, które pojawi się w portalu informacjelokalne.pl. Już bowiem od lutego w naszym portalu pojawią się kolejne osoby, zarówno dziennikarze, jak i felietoniści.

Dzięki temu, zwiększy się różnorodność tematyczna portalu oraz nowe spojrzenie na niektóre sprawy.

Jednak zmiany personalne to nie jedyne, które nastąpią w naszym portalu. Wkrótce poinformujemy o nowościach, które pojawią się na informacjachlokalnych.pl, szczególnie o naszym lokalnych przedsięwzięciach i konkursach!

W Nowym 2019 Roku na łamach naszego portalu nie zabraknie również ciekawie przedstawianej lokalnej polityki (w tym wiele tematów, które przekażmy jako pierwsi) i spraw społecznych. Będzie sporo tematów kryminalnych, ale też wydarzeń kulturalnych. Pojawią się także intrygujące fotoreportaże i zaskakujące wywiady. Zaskoczymy też kilkoma innymi pomysłami...

Drodzy Czytelnicy!
Dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, że jesteście z nami już od 11 lat i że Was z każdym dniem, tygodniem i miesiącem przybywa. Dziękujemy za ciekawe pomysły i tematy do publikacji. Dziękujemy za sygnały na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dzięki którym wiele razy podawaliśmy informacje z Waszych gmin jako pierwsi. Wiele osób z którymi w ostatnich dniach rozmawiałem, gdy usłyszały, że to już 11 lat, nie mogły w to uwierzyć... Wydawać by się mogło, że to było wczoraj gdy startowaliśmy… Dziękujemy Wam, że z nami jesteście, bo dla Was istniejemy!

Dziękujemy Reklamodawcom!
Te jedenaście lat funkcjonowania informacjilokalnych.pl to także okres w którym staliśmy się jednym z najpopularniejszych nośników reklamy o czym przekonało się już bardzo wielu reklamodawców z Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego i innych regionów Polski. Drodzy Reklamodawcy, dziękujemy, że nam zaufaliście i ufacie. Zapraszamy do dalszej współpracy!

Drodzy Czytelnicy! Jeszcze raz dziękuję, że jesteście z nami już 11 lat! Zaczynajmy każdy dzień wspólnie od informacjilokalnych.pl!

Karol Soberski
właściciel i redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.