Nagrody Orła Białego wręczone!

Niemiecki pastor, który jest pomysłodawcom oraz organizatorem pielgrzymek ekumenicznych z udziałem Polaków i Niemców oraz Gnieźnianka, który od lat pomaga osobom ubogim i bezdomnym, to tegoroczni laureaci nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. W piątkowy wieczór miało miejsce uroczyste ogłoszenie nagrodzonych, którym wręczono stosowne statuetki i których oklaskiwała po raz pierwszy otwarta widownia.

Absolwent gimnazjum otrzyma świadectwo ukończenia szkoły podstawowej?

Reforma edukacji, która jest obecnie w Polsce przeprowadzana nie dotknie w tak dużym stopniu na początek placówek, którymi zarządza powiat. Dziś omówiono planowaną reorganizację sieci szkół, która ma raczej znamiona małych zmian. Nie mogło oczywiście zabraknąć kilku wątpliwości, szczególnie w jednej istotnej kwestii.

Gimnazjum nr 2 do likwidacji... Nie było innego wyjścia?

Podczas piątkowego posiedzenia Rady Miasta Gniezna zdecydowały się losy placówki szkolnej przy ul. Pocztowej, w której murach mamy obecnie Gimnazjum nr 2. Pierwotnie, według nowego planu sieci szkół w Gnieźnie planowano przywrócenie w tym miejscu Szkoły Podstawowej nr 4, jaka była tutaj zlokalizowana przed 1999 rokiem. Dlaczego władze miasta ostatecznie zrezygnowały z tej szkoły, o to pytamy Michała Powałowskiego, wiceprezydenta Gniezna, który zajmuje się w Urzędzie Miejskim sprawami oświatowymi, który zdradza ponadto, co może mieścić się w tym miejscu po ostatecznej likwidacji szkoły?

Etykiety

„Po raz pierwszy słyszałem prezydenta, który w tak niecenzuralnych słowach wyraził się o postawie dyrektora PWiK”

Podczas wspólnego posiedzenia członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie omawiano wczoraj m. in. skutki braku właściwego działania ze strony Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podczas niedawnej awarii i przerwie w dostawie wody dla mieszkańców naszego powiatu. Dyskusji przysłuchiwali się przedstawiciele policji, straży pożarnej, zakładu energetyki, gazowni oraz wszystkich innych służb i przedsiębiorstw użyteczności publicznej, a także szef prokuratury gnieźnieńskiej. Okazało się, że w sytuacjach nadzwyczajnych i rzadko spotykanych jedno drobne niedociągnięcie może nieść ze sobą dalekie konsekwencje.

Gmina Łubowo z kolejnymi wielkimi inwestycjami!

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, na terenie gminy Łubowo rozpocznie się w tym roku kilka ważnych dla regionu inwestycji. Tym samym można śmiało powiedzieć, że gmina Łubowo coraz bardziej „rozkwita”! Widocznym przykładem takiej inwestycji jest przedszkole powstające właśnie w Fałkowie.

Etykiety

Senator Robert Gaweł chce nowego wjazdu na A-2 w okolicach Wrześni

Dlaczego cały czas w okolicach Wrześni nie rozpoczęła się budowa nowego wjazdu na autostradę A-2, której od dawna oczekują okoliczni mieszkańcy? Sprawie postanowił przyjrzeć się senator Robert Gaweł, który dzisiaj bardzo szczegółowo wypowiedział się w tej sprawie i zacytował fragment swojego interwencyjnego pisma, które skierował do spółki Autostrada Wielkopolska. Ponadto polityk Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował również dziś odpowiedź, jaką otrzymał od PKP w związku z jego zapytaniem o przyczyny wielkiej awarii na dworcu głównym w Poznaniu sprzed ponad miesiąca.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS