„To jest przykre, że do takich rzeczy dochodzi”

W trybie nadzwyczajnym została zwołana dziś sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, by pilnie wezwani radni mogli przegłosować kilka uchwał, których ważność wymagała bezzwłocznych rozstrzygnięć. Przed otwarciem posiedzenia przewodniczący wywołał również sprawę zwolnionej z pracy Moniki Wróbel, dyrektora Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Etykiety

„To jest tylko początek walki o dobrą i zdrową reformę polskiego sądownictwa”

Nowoczesna chwali decyzję prezydenta o zawetowaniu przyjętych przez Sejm i Senat dwóch ustaw, które dokonać miały zmian w systemie polskiego sądownictwa. Na podpis prezydenta pod trzecią ustawą, która zmienia zasady funkcjonowania sądów powszechnych w Polsce odpowiadają jednocześnie, że teraz trzeba znaleźć wyjście z tej sytuacji i że już mają na to pomysł. Politycy opozycyjni podziękowali także gnieźnianom, którzy bardzo głośno demonstrowali swoje niezadowolenie przed gmachem tutejszego Sądu Rejonowego, gdzie przez cztery ostatnie dni masowo zbierano się i palono znicze.

Łańcuch światła w Gnieźnie

Łańcuch świateł zebrał się w Gnieźnie spontanicznie. Lakoniczne wiadomości na facebooku, potem smsy do znajomych z godziną i miejscem zbiórki na Rynku. Żadnych politycznych przemówień, spotkanie ze świecami i przejście pod budynek sądu.

Pałac w Mielnie na sprzedaż

Do 24 lipca można wpłacać wadium na zakup Pałacu w Mielnie. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił przetarg, którego rozstrzygniecie nastąpi w dniu 27 lipca o godz. 10.30 w siedzibie Geodezji.

Etykiety

O co chodzi z tym paliwem?

Czy litr paliwa w Polsce zdrożeje na jesień o 20 groszy? O tym dziś dyskutuję nie tylko polscy parlamentarzyści, bo także zwykli obywatele, których nowa opłata dotknie najbardziej. Wprowadzanie nowej opłaty drogowej w cenie paliwa, w ocenie działaczy Nowoczesnej jest złym pomysłem, na który ich partia odpowiada innym możliwym rozwiązaniem. Działacze partii opozycyjnej skrytykowali ponadto rządzące ugrupowanie za sposób wprowadzania pod obrady tej ustawy.

Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony

Po ponad sześciu miesiącach od podpisania porozumienia, po wielu godzinach uzgodnień formalnych i proceduralnych i pełnym zaangażowaniu dyrekcji Oddziału ds. Eksploatacji Polskie Koleje Państwowe S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu oraz pracowników Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Gniezna, wypracowano i przygotowano wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do ogłoszenia przetargu na rozbiórkę dwóch z trzech wiaduktów nad ulicą Pod Trzema Mostami. 10 lipca 2017 roku na stronie www pkpsa.pl pojawiło się ogłoszenie o przetargu.

„Stworzyć dobre warunki do wypoczynku”

Na celownik funkcjonariuszy Straży Miejskiej od dziś trafiają parki i inne tereny zielone na terenie Gniezna. W praktyce oznacza to tyle, że teraz za niewłaściwe zachowanie w tych miejscach łatwiej będzie można dostać mandat. Według zapowiedzi, w terenie spotkać możemy teraz także patrole rowerowe, które po raz pierwszy pojawią się w przestrzeni miejskiej.

Pierwsza taka strategia w Polsce

Gniezno - Pierwsza Stolica Polski, ale teraz także pierwsze miasto, którego strategia rozwoju uwzględni procesy i trendy sięgające aż 2050 roku. Przez najbliższe cztery miesiące Pracownia Miejska z Konina będzie prowadzić szereg badań, konsultacji społecznych, diagnoz i analiz trendów, które pozwolą na wypracowanie strategii rozwoju Gniezna do 2023 r.

Zajezdnia MPK czeka na nowy tabor i przebudowę

Kolejną inwestycję przygotowuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie, które właśnie pozyskało dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę ponad 11,5 miliona złotych, a na realizację całego zadania z budżetu miejskiego przeznaczona zostanie jedynie ok. 2 mln zł.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS