http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drugie śledztwo w sprawie Szpitala Pomnik Chrztu Polski

Posłanka Paulina Hennig-Kloska poinformowała dzisiaj, że prokuratura wszczęła drugie śledztwo w sprawie Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Pierwsze przypomnijmy dotyczy niegospodarności poprzedniego dyrektora placówki Krzysztofa Bestwiny. Drugie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Najwyższej Izby Kontroli, którzy kontrolowali szpital po konkursie, który w 2016 roku został przeprowadzony na oddziale chirurgii.

Zwycięstwo powstańców na dworcu w Łopiennie zostanie upamiętnione!

Na dworcu kolejowym w Gączu/Łopiennie bywam bardzo często, bo to wielki fragment naszej lokalnej historii związany z Powstaniem Wielkopolskim. Szczególne odczucia zawsze mi towarzyszą, gdy idę w kierunku dworca oryginalną, brukowaną drogą, którą maszerowali również powstańcy wielkopolscy z Kłecka i Łopienna. Powstańcy, którzy 30 grudnia 1918 r. wygrali ważną potyczką na tym dworcu. I można rzec: nareszcie to zwycięstwo zostanie upamiętnione!

O Festiwalu Historycznym na antenie Radia Żnin!

Dzisiaj ruszyła medialna promocja I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Pierwszy akt promocji odbył się w blisko 50-minutowej audycji na antenie Radia Żnin, gdzie o I Festiwalu Historycznym – ale nie tylko – z Karolem Soberskim, twórcą Festiwalu, jednocześnie prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” rozmawiała red. Anna Jarecka.

Więcej

Marian Fluder i Armin Mikos von Rohrscheidt z Nagrodami Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego!

Trwa Gala Noworoczna Powiatu Gnieźnieńskiego. Właśnie ogłaszani są laureaci nagrody Kapituły Orła Białego. Zostali nimi doktor Marian Fluder i Armin Mikos von Rohrscheidt. Kapituła złożona z obecnego oraz byłych starostów oraz wdowy po pierwszym staroście Jacku Marciniaku pani Teresy Marciniak w tym roku  doceniła wybitnego pediatrę i wspaniałego człowieka doktora Mariana Fludra oraz Armina Mikos von Rohrscheidt’a, który włożył ogromny wkład w przywrócenie znaczenia Szlaku Piastowskiego.

„Wy macie prawo mówić, że to nie był dzień wyzwolenia, ale nie odbierajcie nam prawa mówić, że dla naszych rodziców i dziadków był to dzień wyzwolenia”

Tradycyjnie jak co roku, tym razem w 74. rocznicę wyzwolenia Miasta Gniezna spod okupacji hitlerowskiej, Społeczny Komitet Obchodów wspólnie z Radą Powiatową SLD w Gnieźnie zorganizował „Spotkanie Pamięci” na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

Subskrybuj to źródło RSS