Potrójny jubileusz ks. abp Henryka Muszyńskiego

25 lat temu Archidiecezja Gnieźnieńska po 171 latach przerwy znów stała się samodzielną jednostką administracyjną kościoła katolickiego w Polsce, a na jej metropolitę powołano ks. abpa Henryka Muszyńskiego. Dzisiejszą rocznicę uroczyście obchodzono w samo południe podczas mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej. Eucharystia sprawowana była też z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich ks. abpa H. Muszyńskiego.

Dyrektor ZOZ-u do dymisji?

Grupa lekarzy chirurgów, którzy z końcem sierpnia ubiegłego roku straciła zatrudnienie w szpitalu powiatowym w Gnieźnie, postanowiła ponownie zabrać głos na temat nieprawidłowości, do których doszło ich zdaniem podczas postępowania konkursowego na usługi chirurgiczne w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.

Etykiety

„Sadzimy drzewa na znak protestu”

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej z Gniezna zorganizowali dzisiaj - z okazji Dnia Lasu i początku wiosny - akcję sadzenia drzewek w ramach projektu „Cała Polska sadzi drzewa”. Nie zabrakło oczywiście bezpośrednich odniesień do sytuacji lawinowego wycinania drzew, do których doszło w ostatnim czasie na terenie całego kraju.

Gniezno zasypywane górami śmieci?

Gnieźnieński Magistrat i Straż Miejska rozpoczyna walkę z osobami porzucającymi odpady komunalne w miejscach niedozwolonych. W wyniku zainstalowanych na terenie miasta fotopułapek udało się już złapać kilka osób, które zostały ukarane grzywną. Dziś podczas specjalnie zwołanego briefingu prasowego w Urzędzie Miejskim tłumaczono, w jaki sposób należy postępować z odpadami zielonymi oraz innymi zbędnymi tworzywami sztucznymi.

Etykiety

Wraca temat autostrady A-2

To nie koniec problemów z budową węzła, który połączyłby autostradę z terenami przemysłowymi pod Wrześnią. Swój pomysł podsuwa posłanka Nowoczesnej z Gniezna, proponując podpisanie stosownej umowy pomiędzy stronami. Lokalna działaczka partii opozycyjnej komentuje także inne kwestie związane z Autostradą Wielkopolską.

Czy Szlak Piastowski został „rozwodniony”?

W murach Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbyła się dziś debata na temat Szlaku Piastowskiego, który należy uznawać za trasą turystyczną o unikatowym charakterze w skali kraju. O tym świadczą chociażby bezcenne zabytki kultury materialnej, które znajdujemy wzdłuż jego przebiegu. Dlaczego podjęto decyzję o jego przebudowie i czy zmiany poszły w dobrym kierunku?

Etykiety

Zwrot sytuacji w sprawie chirurgów?

Po ponad miesięcznej przerwie w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie spotkali się radni powiatowi, którzy podjęli kilka decyzji oraz wysłuchali rocznych sprawozdań na temat bezpieczeństwa. Jeszcze wcześniej powróciła jednak stara sprawa, która dotyczy słynnego już konkursu na usługi chirurgiczne w szpitalu powiatowym. Czy jednak dzisiejsze wydarzenia przyniosą zwrot sytuacji i konkurs zostanie na nowo rozpisany?

Platforma będzie dyskutować i zbierać podpisy

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej postanowili zintensyfikować akcję zbierania podpisów pod wnioskiem referendalnym w sprawie cofnięcia reformy polskiej edukacji i likwidacji gimnazjów. Ponadto organizują w Gnieźnie spotkanie z trójką swoich posłów, którzy zamierzają podyskutować z mieszkańcami Pierwszej Stolicy Polski na temat bieżącej sytuacji w kraju.

Subskrybuj to źródło RSS