http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wspieraj Wielkopolskich Producentów!

- Z wielką obawą przyglądam się coraz trudniejszej sytuacji lokalnych producentów i restauracji w naszym regionie związanej z epidemią wirusa COVID – 19. Dla większości przedsiębiorców przedłużający się stan niepewności i wprowadzane ograniczenia, stanowią realne ryzyko biznesowe. W obecnej sytuacji w pełni popieramy inicjatywę #zostanwdomu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, jednak wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego niesie za sobą szereg ograniczeń związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej oraz sprzedaży lokalnych produktów  – powiedział Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Koronawirus: kolejne zakazy i ograniczenia!

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego podjął dzisiaj decyzję, że w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa, wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia, między innymi w przemieszczaniu się i w transporcie zbiorowym oraz zakazy między innymi zakaz wychodzenia z domu, poza wyjątkowymi potrzebami - na zakupy, do pracy, czy wizyta u lekarza. Rozporządzenie wchodzi w życie od jutra, 25 marca i będą obowiązywały do Wielkiej Soboty, 11 kwietnia.

Etykiety

Rada Gminy Niechanowo została odwołana!

Dzisiaj w gminie Niechanowo odbyło się referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Niechanowo. Mieszkańcy mogli głosować w trzech komisjach obwodowych. Czy mieszkańcy zdecydowali się odwołać czy pozostawić aktualną Radę Gminy? Z oficjalnych informacji wynika, że Rada Gminy została w dzisiejszym referendum odwołana przez mieszkańców gminy: za odwołaniem głosowało 2045 mieszkańców, przeciwko - 29. Frekwencja wyniosła 44,6 proc.

Etykiety

Mecenas, patroni i sponsorzy II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”!

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbędzie się w pałacu w Czerniejewie. Mecenasem tegorocznego Festiwalu jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie. Poniżej prezentujemy prawie ostateczną listę patronów i sponsorów tego wydarzenia.

30. rocznica pierwszego podniesienia bandery na ORP „Gniezno”

ORP „Gniezno” wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Okręt wybudowano w 1990 roku w Stoczni Północnej w Gdańsku, a pierwsze podniesienie bandery odbyło się na nim 23 lutego 1990 roku. Z okazji 30.rocznicy pierwszego podniesienia bandery, w Świnoujściu pojawili się delegaci w osobach matki chrzestnej okrętu Haliny Ostrzyckiej oraz Przewodniczącego Rady Miasta Michała Glejzera.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS