http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

Nowa świątynia w Gnieźnie. „Skromny kościół posiadający duchowe bogactwo”

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Miłosierdzia na osiedlu Pustachowa od tygodnia są już regularnie odprawiane msze święte. W ubiegły czwartek nowy kościół poświęcił abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, który odprawił uroczystą mszę odpustową. Zapraszamy do lektury rozmowy ks. Piotrem Dworkiem, proboszczem i budowniczym kościoła parafialnego, którą chwilę po tej uroczystości przeprowadził Wojciech Orłowski.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  39 proc. uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Ceny karnetów i biletów na sezon 2018

Znamy ceny biletów oraz karnetów na sezon 2018. Będzie to pierwszy rok występów zespołu Car Gwarant Start Gniezno na torach Nice 1 Ligi Żużlowej. Karnety, wzorem tegorocznych rozgrywek, obowiązywać będą na całą rundę zasadniczą, a więc siedem spotkań, które gnieźnieńska drużyna rozegra na obiekcie przy W25. Sprzedaż rozpocznie się 27 listopada.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zapraszamy do udziału w 24. edycji największego festiwalu kolęd w Polsce. Pierwszy etap Festiwalu czyli przesłuchania eliminacyjne odbędą się od 2 do 27 grudnia 2017 r. w blisko 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. W gnieźnieńskim MOK-u przesłuchania odbędą się 16 grudnia. Finał Festiwalu zaplanowano w Będzinie w dniach 11-14 stycznia 2018. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS