http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Znasz ciekawy temat historyczny? Zgłoś go nam!

Znasz pasjonującą opowieść o skarbach i tajemnicach naszego regionu, jesteś w posiadaniu fotografii lub dokumentu z którym związana jest niepowtarzalna historia lub znasz miejsce ukrycia ciekawego depozytu? Znasz ciekawą legendę lub niezwykłą historię? Wiesz gdzie jest zapomniana mogiła, czy też nieznane miejsce związane z lokalną historią, które należy ocalić? Zgłoś się do naszej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”!

Uwaga! Komunikat policji!

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wszczął dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia licznych oszustw przez 35-letnią kobietę prowadzącą działalność gospodarczą Centrum Ubezpieczeń ul. Roosevelta 76 w Gnieźnie.

Etykiety

24-latek z 283 prokuratorskimi zarzutami

Praca operacyjna i wykonanie szeregu czynności procesowych przez gnieźnieńskich policjantów zajmujący się przestępczością gospodarczą doprowadziły do ponownego zatrzymania 24-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Podejrzany o liczne przestępstwa, głównie podrobienia recept na lek zawierający morfinę i oszustw usłyszał już 283 prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Etykiety

Przywracanie połączeń kolejowych w Wielkopolsce

Stopniowe odmrażanie gospodarki i otwieranie kolejnych sektorów usług i handlu, a w ślad za tym także wzrastająca potrzeba przemieszczania się wymaga korekty rozkładu jazdy wymuszonego pandemią i przywracania połączeń w regionie. Wszystko przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków bezpieczeństwa, zarówno podróżujących, jak i pracowników spółek kolejowych.

Etykiety

Rowerem do Leszka Białego

- Korzystając z wolnej soboty postanowiłem wybrać się się rowerową wycieczkę. Tym razem trasa wycieczki rowerowej została wytyczona dosyć spontanicznie aczkolwiek o takiej trasie, krótszej myślałem od dłuższego czasu. Takie wyjazdy są bowiem najlepsze – mówi Jacek Walkowiak, pasjonat lokalnej komunikacji publicznej, ale też wielki miłośnik rajdów rowerowych.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS