http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ponad 150 chórzystów zaśpiewało w MOK-u!

Wyróżniony Ponad 150 chórzystów zaśpiewało w MOK-u!

Grudzień rozpoczął się w Miejskim Ośrodku Kultury pieśniami patriotycznymi w wykonaniu ponad 150 śpiewaków. Dyrygentem i pomysłodawca projektu był Michał Sergiusz Mierzejewski na stałe dyrygent między innymi gnieźnieńskiego Chóru Dzwon. On także dyrygował wspólnemu wykonaniu przez 8 chórów pięciu historycznych polskich hymnów.


Projekt „Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna” zakładał stworzenie blisko 200-osobowego chóru. Poszczególne chóry oprócz wykonania zespołowego zaprezentowały również swoje wersje innych pieśni patriotycznych. Koncert rozpoczął Chór Dzwon, wykonując pieśń Gniezno. Wpisany w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę został dobrze przyjęty przez publiczność.

Niestety poza chórzystami, którzy wypełniali sale słuchając się wzajemnie, tłumów nie było. To ciekawe przedsięwzięcie, w którym wzięły udział wielkopolskie chóry, sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Niepodległa, realizowanego w latach 2017-2021. Współorganizatorem wydarzenia był MOK.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.