Logo
Wydrukuj tę stronę

Niechanowo zawsze pamięta

Wyróżniony Niechanowo zawsze pamięta

Gmina Niechanowo w sposób szczególny uczciła 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Uroczystości odbyły się w minioną niedzielę, 14 października i we wtorek, 16 października.


W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, który był wypełniony po brzegi wiernymi, odbył się wspaniały koncert  zespołu ,,Anielskie głosy” z Ukrainy. Zespół przyjechał do Niechanowa na zaproszenie ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, wójta gminy Eugeniusza Zamiara i Grażyny Kozaneckiej przewodniczącej  Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

Soliści tarnopolskiej filharmonii w swoim repertuarze zaprezentowali utwory światowej klasyki oraz kilka ludowych piosenek. Niezwykły skład wysokich głosów (jeden sopran i trzy tenory) nadał kwartetowi niepowtarzalnego, kolorystycznego brzmienia. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Natomiast we wtorek 16 października  przed popiersiem św. Jana Pawła II w obecności kapłanów oraz licznie przybyłych mieszkańców, został odmówiony różaniec przez przedstawicieli niechanowskich rodzin. Poszczególne delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Informacjelokalne.pl