http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Widoki z pleneru trafiły na wystawę w MOK-u

Wyróżniony Widoki z pleneru trafiły na wystawę w MOK-u

Po lecie zostało już tylko wspomnienie, ale także obrazy powstałe w dwóch sekcjach malarskich na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Jego członkowie na swoje tegoroczne integracyjne i twórcze spotkanie w terenie wybrali Kwiejce nad jeziorem Piast, które otacza piękny krajobraz.


Gnieźnieńscy malarze, tak jak co roku późną wiosną pojechali szukać inspiracji w plenerze. Tam powstały pierwsze szkice a potem, w zaciszu pracowni artyści kończyli swoje dzieła. Efektem jest wystawa poplenerowa, którą otwarto wczoraj w holu głównym Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Pojechaliśmy tam w 16 osób, a byliśmy na przełomie maja i czerwca w samym środku Puszczy Noteckiej. Tam były widoczne zabudowania gospodarcze, a do tego las, woda i piękna pogoda Taki tygodniowy plener zastępuje pół roku pracy w pracowni – uważa Kazimierz Muszyński z pracowni plastycznej Akwarelki i klubu plastyka, które działają przy MOK-u od lat.

– Byliśmy tam po raz drugi, bo osiem lat temu to miejsce już raz odwiedziliśmy. To jest takie gospodarstwo agroturystyczne, gdzie były od zawsze i są do dzisiaj piękne stawy rybackie, a do tego las puszczański, do którego nie trzeba było daleko wchodzić, bo my byliśmy w samym jego środku, a poza tym chyba po raz pierwszy od dawna trafiliśmy na piękną pogodę – mówi Irena Kwapisz.

Uchwycenie obrazu natury nie jest łatwą sztuką. – Nie jest łatwo. Niektórym na pewno jest łatwiej, innym trudniej, no mnie trochę mniej idzie w plenerze, bo to się też wiąże trochę z wiekiem, ale całe dnie praktycznie malowaliśmy. Ja mam na tej wystawie dwa obrazy, jeden obraz był malowany 8 lat temu i tam jest ten staw rybacki na tle lasu, a drugi namalowałam w tym roku – dodaje I. Kwapisz.

Ekspozycję można oglądać do 4 listopada.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.