http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przerwany Piknik Miejski

Wyróżniony Przerwany Piknik Miejski

Stowarzyszenie Ośla Ławka zaprosiło dziś gnieźnian do Parku Miejskiego na Gnieźninek. Wszystko zaczęło się leniwie ale pozytywnie. Kiedy już piknik rozkręcił się na dobre, to niestety zerwała się burza i przerwała miejskie piknikowanie. Trzeba przyznać, że organizatorzy postarali się o atrakcje i odpowiednią oprawę tego plenerowego spotkania. Była czytelnia, warsztaty zrób to sam, malowanie twarzy, yerba mate oraz ciekawe jedzenie. Gry planszowe przygotowane przez Klub Fantastyki Fantasmagoria.


Wszystko zaczęło się rozkręcać na dobre w planie był jeszcze koncert Lord & the Liar. Koncert ostatecznie przeniesiono do klubu Lokomotywa. - Inicjatywa pikników tu na Gnieźninku jakoś łapie, ale sądzę, że to też jest praca do wykonania by przyzwyczaić ludzi do tego, że można wyjść w niedzielę z domu, do parku by wspólnie spędzić czas tak właśnie miejsko. Warto też przyzwyczaić ludzi do tego miejsca Gnieźninek ma niesamowity potencjał. Od paru klat nie tylko jako Stowarzyszenie Ośla Ławka staramy się przyzwyczajać ludzi to tego, ze tu można świetnie spędzić czas. Chcemy budować rozpoznawalność tego miejsca – powiedział nam Paweł Bakowski ze Stowarzyszenia Ośla Ławka.

Wspomniane warsztaty zrób to sam przygotowali Aleksandra Dudczak i Piotr Buratyński. - Przygotowaliśmy z Piotrem kilka zabawnych szablonów, dla dzieci ale nie tylko dla nich malujemy je i spreyami i farbami akrylowymi. Jest na pewno kolorowo, ale też zachęcamy nie tylko do wykonania własnych koszulek na bazie naszych szablonów ale też dodania swoich elementów – mówi A. Dudczak.

Swój wkład w piknikowe atrakcje wniosło także wspomniane środowisko miłośników fantastyki klubu Fantasmagoria. - Dziś bardzo relaksacyjnie każdy przyniósł z nas koc wzięliśmy ze sobą sporo gier planszowych. Integrujemy się i uczymy na nowo ludzi radości z gier planszowych – przyznaje Wiktor Koliński z Klubu Fantastyki Fantasmagoria.

Mimo, że po burzy przerwany piknik przeniósł się do pomieszczeń, by doczekać finału na koncercie w Lokomotywie wydaje się, ze inicjatywa ze wszech miar godna naśladowania miejmy nadzieję że Gnieźninek ożyje nie tylko na zbliżającym się Gamma Festivalu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.