http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mesabi jedzie na Powidz Jam Festiwal!

Wyróżniony Mesabi jedzie na Powidz Jam Festiwal!

Gnieźnieński zespół Mesabi otrzymał zaproszenie do udziału w Powidz Jam Festiwal i już jutro po południu grać będzie na jednej ze scen. Występ podczas takiego wydarzenia jest dla muzyków tej formacji ogromnym wyróżnieniem. Zagrają m. in. swoja nową piosenkę.


Festiwal zainaugurowano w czwartek wieczorem i potrwa do niedzieli. Wystąpi na nim ok. 150 różnych artystów, od rocka i reggae, po muzyką elektroniczną. W tym gronie znalazł się także zespół Mesabi, dla którego to już drugie zaproszenie do występu w tym miejscu. – To na pewno jest ogromne wyróżnienie, bo gramy po raz drugi na tym festiwalu, a po drugie, że wśród zgłoszeń było ponad 100 zespołów, a z nich wybrano 21 zespołów, w tym nasz. Do tego możliwość wystąpienia obok takich artystów, jak: Kortez, Organek, Rosalie, Brodacze Live Act, to może być tylko i wyłącznie dla nas przyjemność i wielki zaszczyt – podkreśla Dariusz Pajkert, wokalista i gitarzysta w zespole Mesabi, który tworzą muzycy z Gniezna i okolic.

– Na powidzkim festiwalu panuje klimat niezwykły. To daje przede wszystkim niesamowite otoczenie jeziora w połączeniu z tym luzem wakacyjnym i muzyką oczywiście, bardzo różnorodną. Obok fajna infrastruktura gastronomiczna i inne propozycje, bo są piwa regionalne czy foodtrucki oraz zawody biegowe czy zumba. My zagramy godzinny program, który zaprezentujemy na scenie Dzika Plaża w sobotę od godz. 17.45 – dodaje D. Pajkert.

Podczas występu po raz pierwszy na żywo zagrana zostanie nowa piosenka pt. „Zegar Życia”, która ma bardzo osobiste znaczenie dla lidera Mesabi. – To jest tekst o przemijaniu, który poświęciłem pamięci mojej mamy. Piosenka opowiada, że często myślimy o tym, co się wokół nas dzieje, a zapominamy o tym, co jest ważne, czyli bliscy. Nagle może przyjść taka chwila, gdzie wszystko się staje nieważne, kiedy odchodzi najbliższa nam osoba. Potem przychodzą taka myśl, że nie wszystko zdążyliśmy jej powiedzieć, a tyle spraw zostało niezamkniętych.... i ten żal, który trudno porównać do czegokolwiek – mówi wokalista zespołu Mesabi.

Mesabi tworzą współcześnie: Dariusz Pajkert (wokal i gitara basowa), Sławek Grajek (gitara elektryczna), Robert Kosicki (gitara elektryczna), Darek Pawlak (perkusja). – Co ciekawe, tym razem nie mamy w naszej rozpisce sztandarowego hitu „Mały”, ale jak czasu wystarczy, to wtedy zagramy go na bis – zapowiada D. Pajkert, który zespół zakładał w 1984 roku i reaktywował w 2015 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.