http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Natalia Nykiel na Dniach Gniezna

Wyróżniony Natalia Nykiel na Dniach Gniezna

Natalia Nykiel była drugą gwiazdą zaprezentowaną podczas tegorocznych Dni Gniezna na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie. Młoda wokalistka wypadła świetnie, a jej elektropop rozgrzał szczególnie najmłodszą część publiczności do czerwoności. Jako suport wystąpił zespól Create z Gniezna, który miał występ w Idolu, a nam w tym czasie udało się chwilkę porozmawiać z główną gwiazdą tego koncertu.


23-letnia artystka z Mrągowa to finalistka programu telewizyjnego The Voice of Poland z 2013 roku. Jej debiutancki album studyjny pt. „Lupus Electro” do sprzedaży trafił jesienią 2014 roku. Po sukcesie piosenki „Bądź duży” i sprzedaży ok. 15 tysięcy egzemplarzy całej płyty, Nykiel została nominowana do MTV Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca. Przed rokiem ukazał się jej drugi album pt. „Spokój”, a singiel promujący tę płytę znów trafił na długie tygodnie na radiowe playlisty ugruntowując wysoką pozycję młodej piosenkarki w polskim przemyśle fonograficznym.

Za tytułem drugiego albumu Natalii Nykiel – „Discordia”  zaszyfrowany jest manifest piosenkarki, która sprzeciwia sie nowym regułom, które rządzą współczesnym światem. – Tak naprawdę każda piosenka znajdująca się na płycie „Discordia” ma właśnie jakiś pierwiastek niezgody na coś, to są różne rzeczy, które widzimy na co dzień, czyli zachowania ludzi wynikające z tej kultury masmediów, w której teraz żyjemy i która gdzieś nas kreuje. To jest niezgoda na rzeczy, które gdzieś we mnie się zadziały i które zaczęłam zauważać po jakimś tam czasie. Wszyscy się zmieniamy i czasem niektóre cechy wyostrzają się na dobre, a czasami, niektóre, na złe i to też jest bardzo ludzkie. Największy nacisk chciałam położyć na to, co nam jest wtłaczane do głów i jak z tym potem się odnaleźć w życiu, zwykłym, prostym i realnym – tłumaczy Natalia Nykiel.

Co jej się niepodobna we współczesnym świecie najbardziej? – Najbardziej nie podoba mi się kreowanie sztucznych zachowań i to, że rośnie nam pokolenie, które widzi coś, co jest nieprawdziwe i jest wykreowane przez ludzi, którzy mają duże pole do przekazywania różnych informacji, a przekazują to tylko, co by mogło się sprzedać i to mnie najbardziej wkurza, bo ja nie chciałabym, żeby moje dzieci gdzieś tam kiedyś z tego czerpały i chciały się upodabniać do takich osób – dodaje piosenkarka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.