http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Książkowe podróże dzieci po świecie czas zacząć

Wyróżniony Książkowe podróże dzieci po świecie czas zacząć

We wtorki i czwartki w Wypożyczalni Książek dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Mieszka I w czasie trwania wakacji będą odbywały się specjalne spotkania dla najmłodszych. Za każdym razem będzie to podróż w inną stronę świata, a te będą miały za zadanie pobudzać dziecięcą wyobraźnię.


„Wakacyjna Podróż Dookoła Świata” - to cykl spotkań, których będzie łącznie ok. piętnastu i który został zainaugurowany dziś przed południem. – My zawsze przygotowujemy na ferie letnie, a potem także zimowe takie programy, bo nie wszystkie dzieci wyjeżdżają. Te propozycje są oparte oczywiście na literaturze pięknej, polskiej i światowej. W roli głównej są tutaj zazwyczaj baśnie związane z daną tematyką – mówi Janusz Ambroży, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. – Na tych zajęciach dla dzieci najważniejsze jest, żeby pobudzić ich wyobraźnię i dlatego zaprosiliśmy ich tym razem do tych spotkań, w ramach których poznają trochę krajów. Może dzięki temu zaczną marzyć o dalekich podróżach, a przecież niektóre marzenia za czas jakiś może się udać spełnić i te dzieci w jakimś stopniu będą przygotowanie na nie – dodaje J. Ambroży.

Zajęcia rozpoczynać się będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 11.00 w filii biblioteki przy ulicy Mieszka I 15 w Gnieźnie. – Dziś zaczęliśmy, od Francji i tu mamy baśnie pana Charlesa Perraulta, to bajkopisarz z przełomu XVII i XVIII wieku, autor takich słynnych opowiastek, jak: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Dzieci w ramach działań plastycznych będą potem sporządzały sobie paszport, następnie w ramach zabawy odbędą lot do Francji, a że Paryż i Francja jest także stolicą mody, to będą jeszcze warsztaty pod hasłem „Modnym być… czyli, jak robią to we Francji” – opowiada dyrektor BPMG.

Jakie będą tematy na kolejnych spotkaniach? – W ten czwartek odwiedzimy sobie Włochy, za tydzień we wtorek mamy zajęcia językowe z Freedom School, a w czwartek będzie Wielka Brytania – wymienia Krystyna Dąbrowska, kustosz Wypożyczalni Książek dla Dzieci w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. – 17 i 19 lipca będą kolejno Niemcy i Hiszpania, 24 lipca jesteśmy w Grecji, a 26 lipca mamy Polskę i tu będzie quiz wiedzy o naszej Ojczyźnie, a także spróbujemy opracowywać trasy wycieczek po Polsce i poza tym czeka wiele innych atrakcji – dodaje bibliotekarka.

– W sierpniu natomiast mamy najpierw zaplanowane takie zajęcia międzykontynentalne, tj. Czarny Ląd, czyli Afryka i kraina lodu, czyli Antarktyda, ale będą także: Australia i „Amerykańska Przygoda”, czyli obie Ameryki sobie omówimy, potem również Azja, czyli Chiny i Japonia, a na koniec zaplanowane jest światowe czytanie komiksów – zapowiada K. Dąbrowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.