http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Z piosenką dla Niepodległej”

Wyróżniony „Z piosenką dla Niepodległej”

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie - pod patronatem Wójta Gminy Eugeniusza Zamiara - odbył się uroczysty koncert w 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, upamiętniający te wielkie wydarzenia dla naszego narodu.


Koncert „Z piosenką dla Niepodległej” to przegląd  najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które śpiewane były od pokoleń. „Pierwsza Brygada”, Hej, hej ułani”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Polskie kwiaty”, czy „Piękna nasza Polska cała”, to melodie obecne w każdym domu i znane nam  wszystkim.

W bloku artystycznym umiejętności artystyczne zaprezentowało pięć zespołów: „Powidzanie” z Powidza pod kierunkiem Jana Rumianowskiego, chór „Sonata” pod opieką Haliny Ganińskiej, „My młodzi” z Witkowa przy akompaniamencie Michała Bocheńskiego i dyrygenturze Katarzyny Wieczorek, a także „Złota Jesień” z Orchowa, pod opieką Natalii Mikołajczak oraz niechanowska „Róża”, która wystąpiła przy akompaniamencie Jana Rumianowskiego.

- Tegoroczny festiwal piosenki tak jak i w ubiegłych latach nie miał charakteru konkursu, spotkanie miało na celu integrację środowisk seniorów, aby w miłym gronie przyjaciół i znajomych, czy też rodziny spędzić wolne, niedzielne popołudnie, aby rozbudzić wśród lokalnego społeczeństwa chęć uczestnictwa w spotkaniach, a także, aby realizować  swoje zdolności artystyczne i dobrze się bawić – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

W gronie zaproszonych znaleźli się Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, radny powiatowy Zbigniew Bręklewicz z małżonką, ks. Henryk Sobiereiski, proboszcz parafii w Kędzierzynie, Anna Grabowska, przedstawiciel Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, Teresa Bartz, sołtys wsi Niechanowo i radna gminy, Anna Zybała z Urzędu Gminy, Agata Zybała oraz społeczność niechanowska.

Przegląd piosenki w wykonaniu seniorów był okazją do wręczenia wszystkim artystom podziękowań i statuetek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, tort okolicznościowy z okazji VI spotkania seniorskiego, była także wspólna fotografia przedstawicieli zespołów  śpiewaczych. Spotkanie seniorów było radosnym, niedzielnym wydarzeniem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.