http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianie w Niechanowie w... machinie czasu

Wyróżniony Gnieźnianie w Niechanowie w... machinie czasu

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbył się wernisaż fotografii inspirowanej pt. „Bo we mnie jest …. Inspiracja”. Gnieźnianie w machinie czasu.


Bohaterami trzeciej wystawy Teresy Ryczkowskiej są gnieźnianie z ubiegłego stulecia, którzy prezentują  piękne stroje, wnętrza mieszkalne oraz ciekawe, często zapomniane obiekty i plenery. Wystawa jest chwilą wspomnień, rozmyślań i zadumy, a dla młodszego pokolenia okazją do poznania kulis życia mieszkańców Gniezna i okolic XX w.

Wystawę w niechanowskim ośrodku kultury można oglądać do 19 marca.

Teresa Ryczkowska ujawniła swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne od 2006r. jako słuchaczka Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jest członkinią Nauczycielskiego Koła Plastyczno-Literackiego,Klubu fotograficznego „50 plus” i Klubu „Akwarelki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, gdzie maluje pod  kierunkiem  artysty plastyka Kazimierza Muszyńskiego.

Uczestniczy w  wystawach zbiorowych i indywidualnych, fotograficznych i malarskich w Gnieźnie, Poznaniu, Warszawie, Międzychodzie, Mogilnie, czy Niechanowie. Jest autorką wystaw fotografii inspirowanej: „Muzy Malarzy polskich”, „Kobieta w  kapeluszu”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.