http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wrażliwy nastolatek kontra rówieśnicy?

  • Napisane przez Magdalena Karpińska, kustosz BPMG
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Wrażliwy nastolatek kontra rówieśnicy?

Są książki, które wywołują kontrowersję, zmuszają do dyskusji, sprawiają, że zadajemy wiele ważnych pytań. Na pewno do takich pozycji należy „Dziewiętnaście minut” autorstwa Jodi Picoult. Nie ma też wątpliwości, że rozmowa jaką wywołują musi należeć do udanych.


Tak też było w przypadku spotkania Klubu Dyskusji o Książce, który poświęcony został tej powieści. Książka zebrała pozytywne opinie. Podobało się wieloaspektowe podejście do tematu i sposób w jaki został przedstawiony. Widać było, że autorka zgłębiła temat, a sama historia, mimo iż fikcyjna, dobrze odzwierciedlała amerykańskie przypadki nastoletnich sprawców masakr szkolnych. W rozmowie, jaką sprowokował tytuł poruszyliśmy wątki dostępu do broni palnej, znaczeniu i roli nauczycieli w stosunku do przemocy szkolnej, czy wadze więzi rodzinnych.

Uznaliśmy, że „Dziewiętnaście minut” to doskonały przykład dobrej powieści obyczajowej, którą czyta się z zaangażowaniem i ciekawością. I choć nie jest to pozycja pozbawiona pewnych mankamentów – denerwujące powtórzenia, miejscami przewidywalna fabuła przypominająca hollywoodzkie komedie romantyczne – na pewno jest warta Państwa uwagi

W przyszłym miesiącu zapraszamy do zapoznania się z twórczością Marcina Kąckiego. Tematem rozmowy będzie wydana w 2015 roku książka „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Zapraszamy 27 lutego tj. we wtorek o godz. 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.