http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bombkę można zrobić dosłownie ze wszystkiego

Wyróżniony Bombkę można zrobić dosłownie ze wszystkiego

W niedzielne popołudnie poznaliśmy laureatów w konkursie „Fantastyczna Bombka 2017”. To kolejna edycja zabawy przedświątecznej, którą organizuje od kilku sezonów Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.


Przypomnijmy, że na konkursową wystawę trafiło 121 bombek, które mogliśmy podziwiać przez ostatnie dwa tygodnie w Dużej Galerii MOK-u. Każda z osób, która ekspozycję odwiedziła mogła ponadto zagłosować na tę bombkę, która przypadła jej do gustu najbardziej. W ten sposób wyłoniono pracę, której autor otrzymał Nagrodę Publiczności, a na temat pozostałych prac wypowiedziało się jury konkursu.

– Co roku jest coraz większe zainteresowanie i te 121 bombek, to jest nasz rekord w tym konkursie. W rywalizacji biorą udział zarówno dzieci i młodzież, osoby dorosłe, ale także mieszkańcy spoza Gniezna, z terenu powiatu – mówi Kamilla Kozłowska z działu promocji Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Nas cieszy liczba oddanych głosów w tym głosowaniu publiczności, bo do urny wrzucono ok. 10 tysięcy głosów, a to by oznaczało, że co najmniej tyle osób odwiedziło naszą wystawę – dodaje.

O tym, że bombkę zrobić można dosłownie ze wszystkiego, przekonują same prace wystawione na ekspozycji. - Jeśli chodzi o prace jury i wyłanianie zwycięzców w pozostałych kategoriach, to wiem, że wybór był bardzo trudny. Techniki robienia bombek były różne i co roku w zasadzie jesteśmy nimi zaskakiwani, a nawet surowce wtórne, czyli bombki ekologiczne tutaj mamy – zauważa K. Kozłowska.

W pierwszej kategorii wiekowej, tj. dzieci do 10 lat zwyciężyła Julia Żyła ze Szkoły Podstawowej w Karniszewie, a wśród dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat nagrodę przyznano Dominice Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Kategorię dla osób dorosłych wygrała Natalia Stefaniak, a za pracę grupową doceniono rodzinę Woźniaków, którą reprezentowały Julia i Michalina. Nagroda za „bombkę giganta” trafiła do Karoliny Nowak-Zamiary, a nagroda publiczności została przyznana rodzeństwu, Aleksandrowi i Jasiowi Sulejom.

Nie zabrakło oczywiście bombek niezwykle oryginalnych. - Moja bombka jest wykonana z balonu i włóczki, i tam jeszcze w środku jest kilka ozdób świątecznych, ale ona też świeci od środka i ma kilka małych bombek. Pomysł na coś innego można zawsze znaleźć w internecie, jak ktoś chce się czymś zainspirować – mówi Jagoda Borowiak ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, która zajęła III miejsce w kat. Dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat.

I wreszcie przez chwilę rozmawiamy ze zdobywcami nagrody najważniejszej. - Nasza bombka jest wykonana ze styropianu i innych materiałów, to jest wisząca ozdoba – dziewczynka, którą zrobiłem ze swoim młodszym bratem, a pomysł podsunęła nam mama. Trochę to nam czasu zajęło, bo prawie tydzień – opowiada Olek Sulej z VI klasy Szkoły Podstawowej w Modliszewku, który wspólnie ze swoim 5-letnim bratem – Jasiem otrzymał dziś Nagrodę Publiczności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.