http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gminne kolędowanie w Witkowie!

Wyróżniony Gminne kolędowanie w Witkowie!

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbyły się wczoraj IX Gminne Spotkania z Kolędą i Pastorałką „Śpiewajmy Jezusowi”, których organizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, to nie tylko zachowanie pięknej tradycji, ale także łączenie pokoleń. Oficjalnego otwarcia koncertu dokonał Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie – Pan Stanisław Rajkowski, który złożył przybyłym gościom oraz mieszkańcom Gminy Witkowo świąteczne życzenia. W pięknej scenerii zimowo – świątecznej nie tylko na scenie, ale również za oknami, na scenie prezentowali się uczniowie szkół z Gminy Witkowo.

Jako pierwszy zaprezentował się Witkowski Zespół Flażoletowy „Wietrzyki” w kolędach „Jezusa Narodzonego” i „Wśród Nocnej Ciszy”.

Zaraz po nich wystąpili uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzykowie, w wykonaniu „Pastorałki od serca do ucha” oraz „Gwiazdy tańczyły”. Następnie „Wesołe Nutki”, grupa dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich z Mielżyna zaprezentowała utwór „Narodził się w stajence” a „Gwiazdeczki” wykonały utwór „Kolędnicy wędrownicy”. W dalszej kolejności wystąpiły dziewczynki: Lena Wiącek, Maria Larus i Julia Galicka, również uczennice ze szkoły w Mielżynie śpiewając „Już Gwiazdeczka się kolebie” oraz „Wśród nocnej ciszy”.

A chwilę później swój występ zaprezentowali: Katarzyna Kupaj, Jakub Kowalski, Marta Stankiewicz, Norbert Wróbel, Julia Ziemba, Wiktoria Adamczyk, Sandra Strużyk, Olena Szabla i Szymon Lisiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wielkopolskich z Mielżyna w utworach „Rocking Around The Christmas Tree” i „Przybieżeli do Betlejem”. Na scenie Centrum Kultury wystąpiły również dzieci i młodzież działająca przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. W wykonaniu trzech grup Studia Piosenki OKSiR usłyszeliśmy: „Świeć Gwiazdeczko świeć”, „Jadą kolędnicy jadą”, „Wysyłam Prośbę Swą”, „A wczoraj z wieczora” i „Gore gwiazda”. Następnie uczennice Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie: Katarzyna Cugier, Zofia Hyżak i Julia Krzewińska zaprezentowały utwór „Bóg narodzi się” a ich szkolna koleżanka Gabriela Nowacka na zakończenie koncertu zaśpiewała piosenkę „Mary Did You Know”.

Tegoroczny Koncert Kolęd i Pastorałek okazał się nie tylko prezentacją umiejętności muzycznych wykonawców zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco dojrzalszych, ale również niezapomnianą ucztą duchową. Wspaniała publiczność gromkimi brawami wynagradzała wykonawców za piękne występy. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek z rąk Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.