http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

121 fantastycznych bombek w MOK-u

Wyróżniony 121 fantastycznych bombek w MOK-u

Bombki świecące albo takie, które przypominają coś zupełnie niebanalnego i czego wcześniej na pewno nie widzieliśmy. Taka jest nowa wystawa pt. „Fantastyczna Bombka 2017”, którą otworzono w Miejskim Ośrodku Kultury. Najładniejszą bombkę wybiorą gnieźnianie, którzy odwiedzą ekspozycję.


Od dziś czynna jest wystawa bombek w MOK-u. Prace zostały zgłoszone na konkurs świąteczny, do którego przyniesiono aż 121 prac, co musi bardzo cieszyć organizatora przedsięwzięcia. – Bardzo się cieszymy, że ten konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Są małe bombki, inne bywają trochę większe, ale mamy również bombki-giganty. Co jest ważne, to mamy różnorodność, bo bombki zrobione są z różnych materiałów i różnymi technikami – mówi Anna Góralczyk, instruktor pracowni plastycznej w Miejskim Ośrodku Kultury, opiekunka ekspozycji. – Okazuje się, że bombka nie musi być okrągła i to nasza wystawa m. in. pokazuje. Mamy bombki przedstawiające postaci ze świata fantastyki, jest bombka w kształcie tortu, co jest chyba tutaj największym dla nas zaskoczeniem. Ktoś wpadł również na pomysł zrobienia bombki świecącej, a inna instalacja jest wykonana z takich małych kubeczków plastikowych – dodaje.

Prace oceni teraz jury, któremu nasza rozmówczyni będzie przewodniczyła. - W zabawie mógł wziąć udział każdy, zaprosiliśmy do tego konkursu i małych, i dużych. Prace będą oceniane w czterech kategoriach: dzieci do 10 lat, dzieci i młodzież do 18 lat, dorośli i prace grupowe, czyli wykonane przez rodzinę albo rodzeństwo, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Tradycyjnie przyznana zostanie nagroda dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury – tłumaczy A. Góralczyk.

Nagrody dla autorów najlepszych prac zgłoszonych do tego konkursu. – Zachęcamy do głosowania także naszych mieszkańców. Chciałabym poprosić wszystkich gnieźnian i gnieźnianki, aby przyszli i obejrzeli, a potem zagłosowali i w ten sposób pomogli nam wybrać tę najpiękniejszą bombkę choinkową.  Każdy, kto odwiedza tę wystawę może następnie wziąć taką małą karteczkę i tam wpisuje numer konkursowy tej bombki, która akurat przypadnie mu o gustu. Bombka, która wygra głosowanie zdobędzie nagrodę publiczności – informuje instruktorka z MOK-u.

Ekspozycję będzie można oglądać w dużej galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie do 21 grudnia, a potem wszystkie rękodzieła wrócą do domów swoich właścicieli. – Wcześniej, w niedzielne popołudnie, 17 grudnia o godz. 16.30 przed koncertem świątecznym nasz konkurs rozwiążemy i wręczymy zwycięzcom nagrody – podsumowuje A. Góralczyk.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.