http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Artyzm widziany oczami Zenona Basińskiego

Wyróżniony Artyzm widziany oczami Zenona Basińskiego

Dzisiaj późnym popołudniem w Centrum Kultury eSTeD odbył się wernisaż Zenona Basińskiego, człowieka silnego, z marzeniami, pełnego wigoru, a przede wszystkim utalentowanego. Pan Zenon rysuje, maluje i zajmuje się fotografią. Mimo przeciwności losowych nie poddaje się i dalej brnie do przodu z wysoko podniesioną głową.


66-letni Zenon Basiński swoją przygodę z twórczością artystyczną zaczął w Domu Pomocy Społecznej w Kole. Jego prace były wystawiane podczas Dni Sztuki Kolskiej, a także podczas sesji Rady Powiatu w Kole. Obecnie, Pan Zenon przebywa w Domu Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich w Gnieźnie.

Najczęściej P. Basiński maluje portrety osób, które ma okazję spotykać na co dzień. Przebywając w gnieźnieńskim DPS-ie ma możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności oraz kreatywności tak, aby umilać czas sobie oraz innym. Warto jedna podkreślić, że jego prace nawiązują również do jego dzieciństwa, sytuacji związanych z rodzicami czy też dziadkami. - Zawsze maluję patrząc na zdjęcie. Mam je przed sobą i tak powstaje mój obraz - podkreśla autor prac.

Podczas dzisiejszego wernisażu obecny był także Jan Budzyński, dyrektor gnieźnieńskiego Domu Pomocy Społecznej, który wspomniał jak energicznym i radosnym człowiekiem jest Pan Zenon. - Gdy są ciepłe dni, Pan Zenon często wychodzi na dwór i podziwia to, co go otacza. Jego prace są naprawdę wspaniałe i cieszę się, że może u nas dalej rozwijać swoją pasję, a pięknie to wykonuje - zaznacza.

Na wystawie Zenona Basińskiego zebrali się jego najbliżsi przyjaciele, a także rodzina – siostra.

Wystawę można oglądać do 15 grudnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.