http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dni Rogowa zakończone!

Wyróżniony Dni Rogowa zakończone!

Po imprezach w Gościeszynie, Czewujewie, Mięcierzynie, Kłodzie nad jeziorem Rogowskim i Grochowiskach Szlacheckich, tym razem finał Dni Rogowa odbył się w... Rogowie. W miniony weekend na rogowskim Rynku odbyła się prezentacja zespołów muzycznych. W przeglądzie uczestniczyły cztery zespoły i jeden raper. Można było usłyszeć znane utwory z radia i telewizji.  


Jako pierwszy zaprezentował się zespół Attic. Zespół ten stanowi duet ojca z córką, muzykujący wspólnie od 2008 roku. Grają i śpiewają podczas imprez okolicznościowych m.in. na weselach, zabawach sylwestrowych. Działając na rynku muzycznym od kilku lat umilają czas grając znane i lubiane przeboje.

Następnie zaprezentował się zespół Mejs, który powstał w 2008 roku. Choć zespół obecnie składa się z jednej osoby cieszy się dużą popularnością wśród lokalnej publiczności. Przygotowany przez niego repertuar wpada w ucho i jest dopasowany do każdej grupy wiekowej. Poleca się prowadzeniu przeróżnych imprez okolicznościowych m.in. wesela, urodziny, dancingi.

Kolejną grupą była  Młodzieżowa Orkiestra Pałuk, działająca przy wsparciu Stowarzyszenia inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Temperamenty” w Gościeszynie oraz Gminnego Domu Kultury w Rogowie. W czasie warsztatów wyzwalają ekspresję i kreatywność twórczą, uwrażliwiają na piękno różnic i podobieństw osobowości artystycznych. Organizują koncerty, promują dziecięcą i młodzieżową twórczość artystyczną.

Wielkie wrażenie na rogowskiej publiczności wywarł raper Mates. Muzyka jest jego pasją, pisze własne teksty. Ostatnim zespołem prezentującym się podczas IV Przeglądu był zespół Bayer. Grają wielkie niezapomniane hity z minionych lat, jak i utwory mniej znane oraz aktualne przeboje. Zawsze dobierają repertuar do wymagań gości.

Jako gwiazda wieczoru wieńcząca obchody Dni Gminy Rogowo wystąpił zespół Layap z Poznania. Layap to polski duet, ściśle związany z muzyką klubową. Rdzeniem zespołu jest świeże połączenie brzmień elektronicznych i skrzypiec. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć mocy atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Rogowa i okolic. Mogły m. in korzystać z bezpłatnego dmuchanego placu zabaw.

Radości z tegorocznych Dni Rogowa nie kryje wójt gminy – Józef Sosnowski, który podkreśla, że święto gminy to taki moment, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać na różnego rodzaju przedsięwzięciach miło spędzić czas. - Jestem zadowolony z wszystkich imprez, które w ramach Dni Rogowa odbywały się w tym roku. Szczególnie, że organizowaliśmy je w wielu sołectwach, w niektórych jak Grochowska Szlacheckie po raz pierwszy, ponieważ zależy nam na tym, by integrować jak największa grupę mieszkańców naszej gminy – podkreśla.

Na zakończeni odbyła się zabawa taneczna z zespołem Bayer, która trwała do późnych godzin nocnych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.