http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Projektujemy wnętrza zamku”

Wyróżniony „Projektujemy wnętrza zamku”

Dzisiaj oficjalnie zakończył się Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna Fyrtel 2017. Jednym z ostatnich punktów Festiwalu były zajęcia dla dzieci pod hasłem „Projektujemy wnętrza zamku”. Przez dwie godziny w Miejskim Ośrodka Kultury dzieci mogły wspólnie tworzyć przedmioty znajdujące się w komnacie zamkowej. Dzisiejsze warsztaty były kontynuacją wczorajszych warsztatów, które odbyły się w Muzeum Początków Państwa Polskiego.


Od wczoraj dzieci z naszego miasta mogły dowiedzieć się jak wyglądały zamki, co się w nich znajdowało, a także jak żyły księżniczki i królowie. Dzisiejsze warsztaty poprowadzone przez Martę Pacak, zastępcę dyrektora MOK-u, przybliżyły dzieciom wygląd poszczególnych przedmiotów, które były wykorzystywane w zamkach czy też mogli poznawać te dotąd im nieznane. - Jeszcze podczas wczorajszych warsztatów dzieci dowiadywały się jak kiedyś były umiejscowione na planach miasta zamki i z czego były wykonane - zaznacza M. Pacak.

Jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia oraz kreatywność nie znają granic. Na warsztatach dzieci tworzyły rzeczy znajdujące się w komnacie, jak na przykład tron, naczynia, a także skrzynie skarbów. - Tak naprawdę mamy wiele materiałów do użycia zaczynając od farb, pasteli, kredek, gliny oraz dużych kartonów - mówi.

Warto podkreślić, że taki warsztaty pobudzają zmysł artystyczny dzieci, ale również są okazją do wspólnie spędzanego czasu. To ważne, aby w dobie prężnie rozwijającej się nowoczesnej technologii ci najmłodsi nadal mogli rozwijać się i integrować ze swoimi rówieśnikami. - Jest to połączenie nauki z zabawą, ponieważ poruszaliśmy tematy nie tylko przedmiotów, którymi posługiwano się w zamkach, ale także mieliśmy okazję do ich tworzenia – podkreśla M. Pacak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.