http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Patriotyczne śpiewanie z okazji Święta Niepodległości

Wyróżniony Patriotyczne śpiewanie z okazji Święta Niepodległości

Wczoraj wieczorem internat Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie rozbrzmiewał patriotycznymi pieśniami. Wszystko za sprawą przedsięwzięcia zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy zebrani mogli wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni i w pełni poczuć w swoich sercach ducha naszej Ojczyzny.


Co roku, 11 listopada Polska przeżywa najważniejszy dzień w historii – Narodowe Święto Niepodległości. Dlatego też, co roku w internacie popularnego „medyka” odbywają się wspólne śpiewy patriotyczne, dzięki którym mieszkańcy Gniezna mogą razem przeżywać te wyjątkowe emocje. Jak zaznacza Renata Szwacińska, kierownik WSCKZiU, lubimy śpiewać i stało się to też pewnego rodzaju tradycją.

- My to ważne wydarzenie czcimy właśnie w ten sposób poprzez śpiew. Jedni wygłaszają przemówienia, a my chcemy wspólnie śpiewać.  Chcemy wspominać tych, dzięki którym możemy dzisiaj pracować, uczyć się, bawić, a także czuć się obywatelami całego świata - tłumaczy R. Szwacińska. Okazja do wspólnego śpiewania to moment, gdy wszyscy stają się jedną wielką rodziną i razem mają okazję do świętowania. - Ja pochodzę z wielodzietnej rodziny, gdzie się głównie właśnie śpiewało. Najpierw babcia, potem mama. Często opowiadały także te czasy, które pamiętały, te wydarzenia, wspominały także przodków. Dlatego też, gdy przygotowuję te spotkania pieśni patriotycznych myślę o tym, aby były to spotkania bardziej przypominające rodzinę - dodaje.

Bardzo wiele zależy od ludzi młodych, których należy nauczać o historii Polski, opowiadać im, przypominać o tych wielkich ludziach, którzy umierali za nasz kraj. - Okazuje się, że młodzież ma bardzo wiele w tym temacie do powiedzenia - podkreśla.

Podczas wczorajszego wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości wielu uczestnikom tego wydarzenia łezka zakręciła się w oku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.