http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jesienne popołudnie z muzyką w Witkowie

Wyróżniony Jesienne popołudnie z muzyką w Witkowie

W Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie wystąpiła Gnieźnieńska Samorządowa Orkiestra Dęta i Chór „Metrum”, z Koncertem Jesiennym. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie i Stowarzyszenie „Gra Orkiestra” pod patronatem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego oraz Mariana Gadzińskiego, burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.


Gnieźnieńska Samorządowa Orkiestra Dęta powstała w 2007 roku. Tworzą ją muzycy w różnym wieku – od kilkunastu do przeszło 60 lat. Orkiestra jest między innymi laureatem pierwszego miejsca na XIX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta „O Złoty Róg”.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszeliśmy również wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, istniejący już przeszło 30 lat - Chór „Metrum”. W repertuarze chóru znajduje się zarówno muzyka sakralna i klasyczna, jak również gospel, jazz i pop.

Licznie zebrana publiczność w niedzielne popołudnie, miała okazję wysłuchać utwory znane i rozrywkowe w niezwykłym połączeniu chóru i orkiestry. Podczas koncertu zabrzmiały wiązanki muzyki filmowej, przede wszystkim klasyki muzyki bigbandowej, a także usłyszeliśmy solistów chóru „Metrum” w połączeniu z orkiestrą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.