http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Martyna Skolasińska nagrodzona!

Wyróżniony Martyna Skolasińska nagrodzona!

Martyna Skolasińska, gnieźnieńska slamerka-performerka, została nagrodzona na ogólnopolskim konkursie „Tupot Poetycki #16 – Slam, instalacja słowno-muzyczna”, który odbył się 15 września 2017 r. w kultowym, bydgoskim „Mózgu” (niezależny ośrodek promocji sztuki współczesnej).


Slam to publiczna rywalizacja poetów-performetów, jurorami jest publiczność, która wybiera zwycięzców. Młoda poetka z Gniezna, pomimo zaciętej rywalizacji, otrzymała II miejsce.

Po slamie odbył się performatywny występ muzyczny z udziałem Zuzanny Szmidt (koordynatorki projektu, wywodzącej się z warszawskiej sceny slamerskiej), Piotra Kikty (klarnecisty, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) i Jarosława Majewskiego (kontrabasisty sceny awangardowo-jazzowej).

Martyna Skolasińska jest uczestniczką Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury, niebawem jej twórczość będzie można poznać na wystawie „Światłoczułe”, która odbędzie się w Gnieźnie dn.  29 września br. w ramach Festiwalu Literackiego „Preteksty”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.