http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Maleo Reggae Rockers zagrało w Gnieźnie

Wyróżniony Maleo Reggae Rockers zagrało w Gnieźnie

To był pierwszy w tym roku koncert na świeżym powietrzu w Gnieźnie. Tuż po procesji odpustowej zabrzmiały jego dźwięki. Fanów tego gatunku muzycznego nie mogło zabraknąć i nie zabrakło. Występ otwiera niejako sezon grania plenerowego w Pierwszej Stolicy Polski.


Na gnieźnieńskim Rynku wystąpił w sobotę wieczorem zespół Maleo Reggae Rockers, który zakończył tegoroczny Przegląd Piosenki Religijnej „Adalbertus 2018”. Formacja wykonała swoje przeboje w finałowym koncercie dla licznie zebranej publiczności. – Cieszymy się, że znów jesteśmy w waszym mieście, które pięknieje i przywozimy do was nasze muzyczne przesłanie – mówił chwilę po rozpoczęciu swojego koncertu Dariusz Malejonek, wokalista i gitarzysta.

Maleo Reggae Rockers został założony w 1997 roku i nagrał dotychczas sześć albumów, z których większość zdobyła uznanie, a dwa ostatnie były nominowane do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”. Najbardziej znane hity zespołu wspólnie zaśpiewała z nimi dzisiaj gnieźnieńska publiczność.

Formację tworzą: Dariusz "Maleo" Malejonek (śpiew i gitara), Tomasz "Siwy" Wójcik (gitara), Andrzej "Kazek" Roemer (gitara basowa), Tomasz Mackiewicz (instrumenty klawiszowe),  Kacper Rynek (perkusja), Józef Zatwarnicki (puzon), Tomasz Mazur (trąbka), Bartek Głowacki (tamburyn).

Początki muzyki chrześcijańskiej w wymiarze popularnym ma swoje początki w 1996 rocku. Czołowi muzycy znanych polskich zespołów sceny alternatywnej właśnie wówczas coraz częściej zaczęli mówić o swojej wierze. Przeżyli oni głębokie nawrócenie, a potem połączyła ich wspólna przyjaźń. Byli to m. in. Robert "Litza" Friedrich z Acid Drinkers, Tomasz Budzyński z Armii i Dariusz Malejonek z Houka. Do projektu zaczęli dołączać również inni znani muzycy sceny rockowej, folkowej i chrześcijańskiej: Marcin Pospieszalski, Joszko Broda, Tomasz Goehs i Maciej "Ślimak" Starosta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.