http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Wieczór z kulturą” w Łubowie

Wyróżniony „Wieczór z kulturą” w Łubowie

Ostatni dzień czerwca, pomimo deszczowej aury, okazał się w Łubowie niezwykle radosny i ciekawy, a to za sprawą pikniku „Wieczór z Kulturą”, zorganizowanego w Domu Kultury, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Łubowo.


- Jak widać pogoda nie ma najmniejszego znaczenia, gdy w grę wchodzi dobra zabawa, a tej na pikniku (pomimo, że odbył się pod dachem), nie brakowało! - mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.

Spotkanie zaczęło się od warsztatów plastycznych „Smocze jaja”. Prawie 40 smoczych jaj powstało podczas wspólnej pracy dzieci i mam, które korzystając z produktów do decoupage, wykonały fantastyczne prace, będące nawiązaniem do tematyki filmu, wyświetlonego w dalszej części wieczoru.

Zajęcia przerywane były poczęstunkiem, czyli pysznymi ciastami i deserem złożonym z truskawek i bitej śmietany.

- Po warsztatach, dzieci zostały zaproszone do uczestnictwa w spektaklu literacko- muzycznym, który przedstawiła Pracownia Konserwacji Bajek, z Jarosławem Mikołajczykiem, czyli Panem Walizką. Spektakl udowodnił, że baśń tworzy się sama, wyobraźnia nie ma granic, a dźwięk i muzyka, są nieodłącznym elementem opowiadanych historii... - podkreśla A. Gadzińska.

Kolejnym punktem programu było Kino Podłogowe, czyli film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Dzieci wśród kocyków i poduszek, z popcornem w dłoni, śledziły aż do godz. 21.00 przygody Newta Skamandera i jego fantastycznych podopiecznych.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc wolontariuszom (Asi Kaźmierskiej, Monice Kaźmierskiej, Magdzie Bielerzewskiej, Kubie Drankiewiczowi), paniom, które zajęły się przygotowaniem poczęstunku (Marcie Bugajewskiej, Hannie Cegiel, Renacie Krokos- Gałęzewskiej, Annie Urbaniak) oraz Rodzicom, którzy dzielnie pomogli w uprzątnięciu sali po warsztatach.

Fot. Dom Kultury w Łubowie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.