http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiosna w piosence w Niechanowie - V Przegląd Seniorskich Zespołów Śpiewaczych

Wyróżniony Wiosna w piosence w Niechanowie - V Przegląd Seniorskich Zespołów Śpiewaczych

W niedzielne popołudnie 2 kwietnia, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury tętniła życiem, ponieważ na niechanowskiej scenie spotkały się seniorskie zespoły śpiewacze. Wszystko w ramach V Przeglądu Seniorskich Zespołów Śpiewaczych.


W wiosennym przeglądzie uczestniczyło 5 zespołów: „My młodzi” z Witkowa, „Wrzosy” z Wrześni, „Powidzanie” z Powidza, „Złota jesień” z Orchowa, oraz gospodarze spotkania, niechanowska „Róża”, które w kolejności prezentowały swój repertuar z „wiosną w piosence”. Na zakończenie  przeglądu wszyscy wspólnie odśpiewali trzymając się za ręce „Barkę” – ukochaną pieśń Ojca Świętego Jana Pawła II, w dwunastą rocznicę śmierci Papieża.

Rozśpiewani uczestnicy spotkania w sympatycznych nastrojach, przy słodkim poczęstunku spędzili niedzielny czas.

- GOK-owskie przeglądy zespołów śpiewaczych mają na celu integrację środowisk seniorów,  doskonalenie i prezentację dorobku artystycznego, a także promowanie lokalnego folkloru i  wspólne biesiadowanie – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie.

W spotkaniu uczestniczył Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, Zbigniew Bręklewicz, radny powiatu gnieźnieńskiego z małżonką, ks. Henryk Sobiereiski, proboszcz parafii w Kędzierzynie, Adam Kociuba, przewodniczący Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej z małżonką, członkinie Pracowni Hafciarskiej „Supełek” oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.