http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Agnieszka Gadzińska opowiadała o swoich najnowszych książkach

Wyróżniony Agnieszka Gadzińska opowiadała o swoich najnowszych książkach

W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się wczoraj spotkanie autorskie, promujące dwie nowe książki miejscowej pisarki - Agnieszki Gadzińskiej. Na spotkaniu obecni byli uczniowie klas III i IV.


W trakcie spotkania omawiane były dwie najnowsze książki Agnieszki Gadzińskiej: „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” i „Kłopoty z ulicy Rumiankowej”.

Pierwsza z tych pozycji, jak mówi Agnieszka Gadzińska, to trzy opowiadania, dość humorystyczne, jak większość jej książek. - One są na pograniczu świata realnego i fantazji, gdzie jednak pod tym płaszczykiem śmiesznych historyjek mówię jednak o rzeczach naprawdę poważnych. Tam pojawia się taki motyw tradycji i pewnej rutyny, która również potrzebna jest w życiu dziecka, a która w momencie, kiedy zostanie zaburzona, zmienia życie dziecka. Poszukujemy zatem tych konkretnych ram, w których dziecko się porusza. Jest także mowa o tym, jak walczyć z lenistwem i takim „niechciejem” popularnym, aby zdobyć się na coś więcej, aby więcej od siebie wymagać – mówi Agnieszka Gadzińska.

Z kolei druga z prezentowanych wczoraj książek zatytułowana jest „Kłopoty z ulicy Rumiankowej”. Ta pozycja to propozycja dla dzieci w wieku 6 lat, której bohaterami są chłopcy, przyjaciele na śmierć i życie, którzy przeżywają liczne, zabawne przygody.

Na stronie Wydawnictwa „Skrzat” o tej książce możemy przeczytać: - Tadzik i Stefan to przyjaciele na śmierć i życie. Na co dzień budują bazy, grają w piłkę, opowiadają sobie historie o duchach i dzielą się kanapkami. Kłopoty pojawiają się jednak, kiedy trzeba się bawić z dziewczynami. A od tego gorsza może być tylko nuda! Zajrzyjcie na ulicę Rumiankową! Tu drożdże są antidotum na kłamstwo, w toku ewolucji wykluwają się różowe i puchate dinozaury, znaleziona dwuzłotówka pustoszy portfel taty, a kręcenie loków okazuje się mieć wiele wspólnego z… obcęgami.

Pani Agnieszka chętnie odpowiadała na pytania dotyczące powstania książki, oraz przytaczała wesołe historyjki, będące tematem przyszłych opowiadań. Wiele osób pozyskało autograf pisarki oraz książkę do własnej kolekcji.

Do tej pory ukazały się następujące tytuły A. Gadzińskiej: „Sklota i reszta świata”, „Figle i psoty kaktusa i Skloty”, „Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty”, „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”, „Ostatni krzyk mody”, „Lekarstwo na krowę i inne opowiadania”, „Duch potrzebny od zaraz”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.