http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiosenne spotkanie z poezją w Niechanowie

Wyróżniony Wiosenne spotkanie z poezją w Niechanowie

Zapachniało świeżym powiewem wiosny, a w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie unosiły się niezwykle zachwycające słowa z ogrodu poezji, a to za sprawą kolejnego poetyckiego spotkania.


Wczoraj w godzinach popołudniowych w niechanowskim ośrodku  spotkała się grupa miłośników poezji, zawsze chętnie uczestnicząca w kolejnych naszych  odsłonach.

Już na wstępie  uczestników spotkania w podniosły klimat wprowadziły wiersze Marianny Bręklewicz, które interpretowała Aurelia Bręklewicz - synowa, Małgorzata Trzaskowska  natomiast czytała poezję znanych polskich autorów zebranych w Antologii,  „W strofach o porach roku” od czasów Jana Kochanowskiego, poprzez Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, aż do czasów współczesnych Romana Kołonieckiego i ludowej poetki Kazimiery Kozyry. Wiersze współczesnego autora  Barbary Anny Leszczyńskiej natomiast przybliżyła  Janina Szymańska. Blok poetycki przeplatany był pięknym akompaniamentem na keyboardzie w wykonaniu Zbigniewa Pawłowskiego oraz wspólnym śpiewie.

W kameralnej i sympatycznej atmosferze wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją i muzyką, która pozwoliła choć na krótką chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Bręklewicz, radny powiatu gnieźnieńskiego,Zbigniew Pawłowski, kierownik artystyczny zespołu śpiewaczego „Wrzosy” oraz przedstawiciele kół zainteresowań, członkinie KGW oraz GKS „Róża” i miłośnicy poezji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.