http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Agata zaśpiewała z gwiazdami estrady!

Wyróżniony Agata zaśpiewała z gwiazdami estrady!

Agata Kubiak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie wzięła udział w koncercie finałowym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, który odbył się w Krakowie. Koncert galowy poprzedzony był próbami ze specjalistami od emisji głosu. Przez tydzień przygotowywali swój repertuar w trakcie specjalnych warsztatów pod okiem Radosława Labakhau, kierownika muzycznego Festiwalu, a także nauczycielek śpiewu: Joanny Lewandowskiej, Joanny Lalek, Aurelii Luśni-Stankiewicz oraz Anny Ozner.


W części konkursowej Agata wykonała dwa utwory: w duecie z Ireną Santor „Już nie ma dzikich plaż” oraz solo „Pocałuj noc”. Wprawdzie nie znalazła się wśród trojga zwycięzców, ale otrzymała wiele komplementów ze strony jury i publiczności. Uwierzyła w swoje siły i postanowiła startować w przyszłym roku.

Przewodniczący jury, Krzesimir Dębski przed ogłoszeniem werdyktu, powiedział na scenie, że brał co prawda udział w wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych, ale na żadnym nie doświadczył tylu wzruszeń oraz pozytywnych wrażeń. Słowa te publiczność przyjęła brawami. Nastał moment kulminacyjny: laureatom wręczono Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz symboliczne czeki – stypendia, które mają im umożliwić dalszy rozwój muzyczny. Wszyscy finaliści otrzymali też prezent specjalny. Producent gitar i instrumentów strunowych marki Baton Rouge ufundował dla nich ukulele. Następnego dnia wszyscy finaliści wystąpili w koncercie pt. „Razem mimo wszystko”.

Oba koncerty retransmitowane będą w programie 2 Telewizji Polskiej.
Na ten temat:
Kolejny sukces Agaty Kubiak z gnieźnieńskiej „Dwunastki”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.