http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mali artyści – duża wystawa

  • Napisane przez Małgorzata Michałowska
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Mali artyści – duża wystawa

W sobotę dzieci wraz z rodzicami podsumowały sezon podczas grilla na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury, a dziś w holu placówki przy Łubieńskiego odbył się wernisaż wystawy prac młodych artystów z Dziecięcej Pracowni Plastycznej. Dzieci z dumą pokazywały prace zaproszonym na dzisiejsze spotkanie rodzicom. A trzeba przyznać, że miały co pokazywać.


Wystawa zgromadziła prace wykonane najróżniejszymi technikami podczas dziesięciu miesięcy, w trakcie których odbywały się zajęcia plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury. – Wystawa jest podsumowaniem dziesięciu miesięcy pracy grupy sześcio- i dziesięciolatków. Są to zebrane prace różnych technik i w związku z powyższym różnej trudności. Niektóre prace dla najmłodszych były dużym wyzwaniem, z innymi sobie świetnie poradziły. Prezentujemy ekoprace, prace które były malowane, rysowane, wyklejane. Są one bardzo kolorowe i zróżnicowane – mówi Arleta Olszanowska, instruktor Dziecięcej Pracowni Plastycznej.

W tym sezonie zajęcia odbywały się we wtorki, w dwóch dwunastoosobowych grupach zróżnicowanych wiekowo. W sumie więc dwudziestu czterech małych artystów przychodziło na zajęcia. Pierwsza grupa dzieci sześcioletnich odbywała zajęcia o godzinie 16.00 i kończyła o 17.30, a grupa starsza miała zajęcia od godziny 17.30 do 19.00. – Wielki ukłon w stosunku do rodziców, którzy byli bardzo sumienni. Bez względu na swoje działania i plany dzieci przyprowadzali i odbierali – dodaje A. Olszanowska.

Dodaje, że prac wykonanych w całym sezonie było na tyle dużo, że nie wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie. Ale można tam zobaczyć m.in. zakładki do książek zrobione techniką decoupage, czy słoiki, które odpowiednio ozdobione stały się stylowymi świecznikami. Nie zabrakło też prac okolicznościowych – bożonarodzeniowych choinek i aniołków, wielkanocnych kurczaków, baranków wykonanych z popcornu, walentynkowych serc, czy witrażowych motyli na Dzień Matki. W pracach dzieci mają też odzwierciedlenie pory roku, ze szczególnie bogatą w kolory jesienią na czele. Wystawa stałą się więc pokazem dziecięcej kreatywności w najróżniejszych jej przejawach, przez co hol Miejskiego Ośrodka Kultury wypełnił się kolorami.

Podczas otwarcia wystawy, zwracając się do rodziców, Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury zachęcał, by również w kolejnym sezonie ich dzieci wzięły udział w zajęciach Dziecięcej Pracowni Plastycznej, by miały szansę się rozwinąć i zdobyć nowe umiejętności. Jak przyznaje Arleta Olszanowska, niewykluczone, że w kolejnym sezonie powstanie trzecia grupa skupiająca dzieci cztero- i pięcioletnie, jeśli oczywiście będzie takie zapotrzebowanie. Podczas dzisiejszego wernisażu dzieci odebrały dyplomy z podziękowaniem za udział w zajęciach. Wystawę można oglądać do 12 czerwca.

Warto dodać, że wernisaż dorocznej wystawy „dorosłych” sekcji artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się 16 czerwca o godzinie 17.00. Będzie ją można oglądać do 28 czerwca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.