http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Magiczny wieczór kolęd w Imielnie

Wyróżniony Magiczny wieczór kolęd w Imielnie

Świątynia wypełniona po brzegi, blisko 400 mieszkańców gminy Łubowo i sąsiednich miejscowości, najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie przez uczestników koncertu oraz gwiazdy wieczoru, artystów znanych z takich projektów jak Luxtorpeda, Arka Noego, 2Tm2,3 czy Deus Meus. Wczorajszy wieczór w kościele pw. Narodzenia NMP w Imielnie zapadnie długo w pamięci uczestników tego niezwykłego koncertu.


Każdy kto przybył wczoraj wieczorem do Imielna, małej miejscowości w gminie Łubowo, mógł przeżyć szok. Kościół wypełniony po brzegi a do tego artyści z całej Polski znani z wielu projektów muzycznych m.in. Luxtorpeda, Arka Noego, 2Tm2,3 i Deus Meus. Muzycy którzy wystąpili w kościele w Imielnie znani są także z różnych, ogólnopolskich projektów jazzowych. Z kolei wokalistka zespołu Kasia Bogusz, występująca m.in. w Deus Meus, była jedną z trzech osób, które zaśpiewała oficjalny Hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Jak zaznaczył organizator koncertu, ks. kan. Andrzej Szyndler, proboszcz miejscowej parafii, zespół zagrał w Imielnie po raz drugi – wcześniej koncertował tutaj 5 lat temu.

Z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami zagrał „Zespół w składzie” - jak się nazwali – który tworzą: Kasia Bogusz z Krakowa (śpiew), Robert Drężek ze Szczecina (gitary), Przemysław Pacan z miejscowości Malutkie koło Radomska (perkusja), Krzysztof Kmiecik z Wierzyc (gitara basowa), Daniel Pomorski z Częstochowy (trąbki, instrumenty klawiszowe) i Łukasz Kluczniak z Częstochowy (saksofon altowy, instrumenty klawiszowe). Nad całością czuwał realizator dźwięku Krzysztof Kaźmierczak z Krotoszyna.

Wczorajszy koncert to początek corocznej trasy tej grupy – koncertują już od 14 lat – która obejmie kilkanaście miejscowości i zakończy się w styczniu. W trakcie występu w Imielnie zespół zagrał m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”, „Mizerna cicha”, „Gdy śliczna Panna”, czy „A Słowo ciałem” - wszystkie we własnych aranżacjach.

Koncert miał też wymiar ewangelizacyjny, ponieważ nie zabrakło świadectw muzyków związanych z ich nawróceniem i obecnością Boga w ich życiu. Półtora godzinny koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd i... bisami!

Wkrótce na naszych łamach relacja filmowa z tego koncertu.

Obecny na koncercie wójt gminy Łubowo, Andrzej Łozowski, już dzisiaj zaprasza na kolejny koncert. - W piątek, 6 stycznia w drewnianym kościele na Dużym Skansenie w Dziekanowicach odbędzie się coroczny koncert kolęd i pastorałek w ramach widowiska folklorystycznego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty” z Pobiedzisk. Widowisko rozpocznie się o godz. 15.45 przejściem barwnym orszakiem po terenie dawnej wsi polskiej na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach - zaprasza A. Łozowski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.