http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tajemnice zaginionych liter” i... Skolta

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie – w ramach Tygodnia Bibliotek – odbył się spektakl  dla klas I i II Szkoły Podstawowej pt. „Tajemnice zaginionych liter” wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo.


„Tajemnice zaginionych liter”  to barwna opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Spektakl podkreślał rolę książek w kształtowaniu wyobraźni młodego odbiorcy. Dzieci dowiedziały się, że książki to niezwykła rozrywka i przyjemność, której nie dostarczy im nic innego. Tylko książki pozwalają im prawdziwie przeżyć niezapomniane przygody i odwiedzić niezwykłe krainy. Ponadto poznali też inne korzyści płynące z czytania książek.

Kolejnym punktem Tygodnia Bibliotek w Niechanowie było spotkanie – 15 maja – w tamtejszej książnicy dla dzieci w Przedszkolu „Kajtek” w Niechanowie. Gościem spotkania była Agnieszka Gadzińska pisarka książek dla dzieci z serii opowiadań o Sklocie – niesfornej 6-latce i jej przyjaciołach. Wszystkie dzieci słuchały uważnie  i w skupieniu, kiedy pani Agnieszka opowiadała o swoich książkach oraz o pracy pisarza.

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. Strona z ulubionej książki. Do konkursu zgłoszonych zostało wiele prac z Przedszkola „Kajtek” oraz ze Szkoły Podstawowej w Niechanowie. Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.