http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Witkowskie święto międzynarodowego folkloru!

Wyróżniony Witkowskie święto międzynarodowego folkloru!

W sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie w sobotę odbyły się I Spotkania z Folklorem – inicjatywa realizowana przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Odbywający się po raz pierwszy koncert, był prawdziwy świętem międzynarodowego folkloru dla którego wspólnym mianownikiem jest ludowa sztuka tańca, śpiewu i muzyki. Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy" który, jest grupą folklorystyczną, która powstała z inicjatywy mieszkańców wsi Siekierki Wielkie w 1984 roku i działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie. Następnie na scenie wystąpili goście z Malty – Aurora Folk Group. Zespół Folklorystyczny Aurora został utworzony w 1973 roku i był to pierwszy zespół folklorystyczny działający w Republice Maltańskiej. Zespół pierwotnie został utworzony przez młodych ludzi, którzy byli członkami Ruchu Młodzieżowego Aurora. Grupa obecnie jest częścią Leone Philarmonic Society of Victoria Gozo.

Zespoły przygotowały na tą okazję programy artystyczne, w których nie brakło widowiskowych choreografii, pięknych strojów oraz przede wszystkim wysokiego poziomu artystycznego. Prezentacje obydwu zaproszonych zespołów zostały odebrane przez zgromadzoną publiczność z ciekawością i dużym entuzjazmem. Każdy występ nagrodzony był głośnymi owacjami.

Na zakończenie I Spotkań z Folklorem głos zabrali Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie - Stanisław Rajkowski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo -  Marian Gadziński, którzy podziękowali zaproszonym gościom za przybycie oraz za zaprezentowany program artystyczny a także zaprosili na kolejną edycję Spotkań z Folklorem. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.